Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

На Рівненщині зупинено експлуатацію небезпечного технологічного обладнання

  • 6 грудня 2017
  • 31

Зупинити низку механізмів, технічних стан яких не відповідає вимогам безпеки і загрожує здоров’ю і життю працівників, запропонували керівництву ТОВ «Високовольтний союз — РЗВА фахівці Управління Держпраці у Рівненській області за результатами планової перевірки.

Після підписання припису та підсумкової наради керівного складу підприємства, на якій наглядовці проаналізували стан охорони праці та виявлені порушення, керівник видав відповідний наказ. У документі вказано, що до виконання заходів з усунення порушень потрібно:

Наглядовці перевірили дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки в майже 30 структурних підрозділах підприємства.

На Рівненщині зупинено експлуатацію небезпечного технологічного обладнання Читайте також: Які помилки представників Держпраці під час інспекції вам на руку 

Перевіркою встановлено, що роботодавець не має належних дозволів: на електрообладнання, призначене для експлуатації (застосування) у вибухонебезпечних зонах, та на застосування електричного устаткування електричних станцій та мереж, що порушує «Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки; на виконання робіт підвищеної небезпеки (газонебезпечні роботи), експлуатацію водогрійних котлів теплопродуктивністю понад 0,1 МВт. Не укладено договір на виконання таких робіт з організацією, яка має такий дозвіл.

Незважаючи на це, на підприємстві виконують роботи з експлуатації та обслуговування систем газопостачання та газового обладнання. Також серед суттєвих порушень – експлуатація пресового устаткування без декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки.

Існує реальна небезпека нещасного випадку через механічний контакт оператора з рухомими деталями пресів марки URSVIKEN (Швеція), в яких відключені фотоелектричні блокувальні пристрої, передбачені заводом виготовлювачем для зупинки рухомих деталей у разі наближення рук оператора до небезпечної зони. Є порушення і в технічному стані деякого іншого обладнання.

Не поновлена загальна схема електропостачання підприємства. Не проведено належного періодичного вимірювання в електроустановках. Не забезпечений повно мірою підземний газопровід підприємства електрохімічним захистом від корозії.

Працівники не забезпечені належно нормативно-правовими актами з охорони праці, а деякі інструкції, що діють в межах товариства, не відповідають вимогам, не встановлюють правила поведінки і виконання робіт під час здійснення тієї чи іншої технологічної операції. Не всі керівники підрозділів пройшли навчання та перевірку знань в обсязі виконуваної роботи. На підприємстві не видаються наряди-допуски на виконання газонебезпечних робіт при проведенні технічного обслуговування ГРП, ШГРП та ГРУ.

На Рівненщині зупинено експлуатацію небезпечного технологічного обладнання Читайте також: Порушення законодавства про охорону праці

До адмінвідповідальності притягнуто 5 посадових осіб підприємства.

За інформацією Держпраці у Рівненській області

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати