Штраф понад 1,5 млн грн за підміну трудових відносин цивільно-правовими

14 листопада 2017
265
Середній бал: 5 із 5

Під час інспекційного відвідування одного з навчальних закладів фахівці Управління Держпраці в Житомирській області встановили порушення вимог трудового законодавства: працівники були допущені до роботи без укладення трудового договору.

За наказом директора було скорочено штатну чисельність працівників за рахунок 16 посад чергових з посиланням на обмежене фінансування навчального закладу у 2017 році. Наказу чи іншого розпорядчого документа Міносвіти про реорганізацію закладу та новий штатний розпис, в якому б ці 16 посад були скорочені, інспекторам праці не надали. Зміни до штатного розпису затвердив директор цього навчального закладу.

Відповідно, 16 чергових попередили про звільнення за скороченням штатів та запропонували перейти працювати на умовах цивільно-правового договору з посадовим окладом 3200 грн, із чим всі вони погодилися. Отже, директор уклав 16 таких договорів із черговими.

Спеціалісти Управління Держпраці встановили, що цивільно-правові договори містять ознаки трудових, а саме: чергові виконують свої функціональні обов’язки на робочих місцях, дотримуються правил внутрішнього трудового розпорядку навчального закладу, працюють за графіками змінності, затверджених директором, не можуть особисто організувати свій режим роботи та відпочинку, не мають права самовільно залишити робоче місце, виконують вказівки керівництва щодо послідовності проведення робіт, не мають права передоручити роботу та організувати її на власний розсуд. Крім того, заробітну плату черговим виплачували у терміни, передбачені трудовим законодавством, а не за фактично виконаний обсяг робіт чи надання послуг, як цього вимагають відносини цивільно-правового характеру.

Відповідно до статті 265 Кодексу законів про працю України за фактичний допуск до роботи найманого працівника без оформлення трудового договору встановлено штраф у тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення.

За вказані порушення керівництвом Управління Держпраці у Житомирській області наклало штраф у розмірі 1 536 000 грн.

Держпраці наголошує, що відповідно до частини 5 статті 50 Закону України «Про зайнятість населення» роботодавцям забороняється застосовувати працю громадян без належного оформлення трудових відносин, вчиняти дії, спрямовані на приховування трудових відносин.

За інформацією Держпраці

logo