-

Підміна працевлаштування стажуванням коштуватиме роботодавцю майже 400 тис. грн штрафу

6 листопада 2017
521
Середній бал: 5 із 5

У Хмельницькій області роботодавець заплатить 387,2 тис. грн за неоформлення працівників.

Інспектори праці Управління Держпраці у Хмельницькій області під час інспекційного відвідування на території дорожньо-транспортної компанії (м. Хмельницький) виявили працівників, які вивантажували деревину з бочок, без оформлення трудових відносин.

З пояснень працівників з’ясовано, що вони з 9 жовтня 2017 року проходять стажування у ФОП. Трудовий договір не укладали, заяву на стажування не писали, трудові книжки не надавали, заробітну плату не отримували, хоча мали, оскільки проходять стажування, працюючи з 9:00 до 17:00.

Кодексом законів про працю України не передбачено можливості укладати між ФОП-ом та найманим працівником договору на стажування та прийняття працівника на стажування.

Так, ФОП порушив частину 1, 3 статті 24 КЗпП, де вказано, що трудовий договір укладається, як правило, в письмовій формі. Додержання письмової форми є обов’язковим. Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до статті 265 КЗпП за таке правопорушення передбачений штраф у 30-кратному розмірі мінімальної заробітної плати за кожного неоформленого працівника.

Також у ході інспекційного відвідування з’ясовано, що підприємець не укладав трудовий договір у письмовій формі з неповнолітнім працівником. Чим порушено вимоги пункту п’ятого частини першої статті 24 КЗпП, у якій вказано, що «трудовий договір укладається, як правило, в письмовій формі. Додержання письмової форми є обов’язковим при укладенні трудового договору з неповнолітнім». Відповідно і не вівся спеціальний облік працівників, які не досягли вісімнадцяти років, із зазначенням їх дати народження, як цього вимагає стаття189 КЗпП. Порушено вимоги статті 191 КЗпП, у якій вказано, що «усі особи молодше вісімнадцяти років приймаються на роботу лише після попереднього медичного огляду».

За вказані порушення трудового законодавства фізичній особі —підприємцю керівником Управління Держпраці у Хмельницькій області накладено штрафну санкцію у сумі 387 200 грн.

Джерело: офіційний сайт Держпраці

logo