Працює без дозволів: при перевірці ПрАТ «РОДИНА» не знайдено належних дозвільних документів на виконання робіт підвищеної небезпеки

24 жовтня 2017
474
Середній бал: 5 із 5

Фахівці Управління Держпраці у Рівненській області планово перевірили дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки у ПрАТ «РОДИНА». Підприємство займається випуском хлібобулочних виробів та солодощів.

Спеціалісти Управління перевірили ефективність діяльності служби охорони праці, два кондитерські та хлібобулочний цехи, ремонтно-механічну дільницю, холодильне устаткування та фреонові холодильні установки КНС, каналізаційно-насосну станцію та водопровідно-каналізаційні колодязі, газонебезпечні роботи, систему газопостачання підприємства, об’єкти котлонагляду та вантажопідіймальні споруди, ліфти вантажні, енергослужбу, автогосподарство.

Загалом інспектори виявили 137 порушень.

Частину з них усунено під час перевірки. Але недоліки мають системний характер, є фактично в усіх структурних підрозділах. Зокрема, частина технологічного обладнання експлуатується без захисних огороджень рухомих частин, блокувальних пристроїв та надійного заземлення металевих частин, є доступ до струмовідних частин електроустановок. Не повною мірою виконуються організаційні заходи для безпечного проведення робіт підвищеної небезпеки: не оформлюються (не видаються) наряди-допуски на деякі види робіт.

На ПрАТ «РОДИНА» відсутні належні дозвільні документи на виконання робіт підвищеної небезпеки, зокрема, на зварювальні, зберігання балонів та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, а саме: підйомники, що експлуатуються в хлібобулочному та кондитерських цехах №1, №2, посудини, що працюють під тиском понад 0,05 МПа тощо.

За результатами перевірки керівництву підприємства видані приписи для усунення порушень.

Джерело: офіційний сайт Держпраці

logo