Чи може інвалідність бути підставою для звільнення працівника?

2 листопада 2015
236
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Працівник отримав інвалідність ІІ групи. Чи може роботодавець звільнити його з роботи, — роз’яснення фахівців Державної служби України з питань праці

Працівник отримав інвалідність ІІ групи. Чи може роботодавець звільнити його з роботи, — роз’яснення фахівців Державної служби України з питань праці (Держпраці).

Відповідно до пункту 2 статті 40 Кодексу законів про працю України (КЗпП України) факт встановлення інвалідності не може бути підставою для звільнення працівника, оскільки звільнення працівників з мотивів інвалідності заборонене законом.

Водночас допускається звільнення інваліда у випадках, коли за висновком Медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) стан його здоров’я перешкоджає виконанню професійних обов’язків або продовження трудової діяльності може призвести до погіршення здоров’я інваліда.

Після отримання висновку МСЕК про умови і характер праці працівника, якому встановлено інвалідність, роботодавець повинен визначити можливість створення для нього належних умов праці. Якщо існує можливість створення умов праці, рекомендованих МСЕК, роботодавець повинен їх забезпечити.

Держпраці наголошує, що звільнення працівника за пунктом 2 статті 40 КЗпП України можливо лише у разі неможливості переведення його на іншу роботу або створення умов праці відповідно до висновку МСЕК.

ЖУРНАЛИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА З ОХОРОНИ ПРАЦІ
logo