Активуйте подарунковий доступ >

Служба охорони праці

Затверджено Типове положення про підрозділ з питань цивільного захисту суб'єкта господарювання

  • 8 червня 2017
  • 1454

Типове положення про підрозділ з питань цивільного захисту суб'єкта господарювання було затверджено наказом Міністерства внутрішніх справ України від 20.04.2017 № 325. Наказ готується до опублікування в № 46 «Офіційного вісника України» (13.06.2017). Набирає чинності з дня офіційного опублікування.

Типовим положенням передбачається утворення керівником суб’єкта господарювання підрозділу з питань цивільного захисту (далі – ПЦЗ), який є самостійним структурним підрозділом підприємства, а у випадках, передбачених Кодексом цивільного захисту, призначається особа з питань цивільного захисту.

ПЦЗ підпорядковується та звітує безпосередньо керівникові суб’єкта господарювання. У разі якщо суб'єкт господарювання перебуває у сфері управління центрального органу виконавчої влади, районної, районної у м. Києві державної адміністрації, виконавчого органу міської, селищної, сільської рад, ПЦЗ суб'єкта господарювання також підзвітний цим органам.

Затверджено Типове положення про підрозділ з питань цивільного захисту суб'єкта господарювання Читайте на порталі: Навчання з питань цивільного захисту

ПЦЗ є об'єктовим постійно діючим органом управління цивільного захисту, до повноважень якого належать питання організації, здійснення та контролю заходів цивільного захисту.

Довідка

ПЦЗ утворюють суб’єкти господарювання, віднесені до відповідних категорій цивільного захисту, з чисельністю працюючих понад 3000 осіб.

У суб’єктах господарювання, із загальною чисельністю працюючих від 200 до 3000 осіб та у суб’єктах господарювання, віднесених до другої категорії цивільного захисту, призначають посадову особу з питань цивільного захисту.

У суб’єктах господарювання з чисельністю працюючих до 200 осіб призначають особу з питань цивільного захисту за рахунок штатної чисельності суб’єкта господарювання (ч. 2 ст. 20 Кодексу цивільного захисту України).

Затверджено Типове положення про підрозділ з питань цивільного захисту суб'єкта господарювання Читайте на порталі: Організація заходів цивільного захисту

Основними завданнями підрозділу з питань цивільного захисту є:

  • організація виконання заходів у сфері цивільного захисту на об'єктах суб'єкта господарювання, спрямованих на захист працівників, майна і територій від надзвичайних ситуацій, зменшення ризику їх виникнення та забезпечення сталого функціонування суб'єкта господарювання в умовах надзвичайної ситуації і в особливий період;
  • забезпечення виконання завдань, створених суб'єктом господарювання, органами управління і силами цивільного захисту та підтримання їх готовності до дій за призначенням;
  • забезпечення виконання вимог законодавства у сфері цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки.

Підрозділ з питань цивільного захисту утримується за рахунок коштів суб'єкта господарювання.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся