Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Які кваліфікаційні вимоги до особи, відповідальної за електрогосподарство

  • 5 листопада 2015
  • 614

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України нагадує про вимоги до працiвникiв, робота яких пов’язана з експлуатацiєю та обслуговуванням електроустановок споживачiв

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України у листі від 27.07.2015 № 03/14-3872 нагадує про вимоги до працiвникiв, робота яких пов’язана з експлуатацiєю та обслуговуванням електроустановок споживачiв.

Вiдповiдно до пункту 1.3 роздiлу IV Правил технiчної експлуатацiї електроустановок споживачiв, затверджених наказом Мiнпаливенерго вiд 25.07.2006 № 258, для забезпечення безпечної та надiйної експлуатацiї електроустановок у споживача створюється електротехнiчна служба (вiддiл, група) з необхiдною кiлькiстю електротехнiчних працiвникiв, залежно вiд класу напруги живлення, складностi робiт з обслуговування електроустановок. Для безпосереднього виконання функцiй щодо органiзацiї експлуатацiї електроустановок керiвник споживача своїм розпорядчим документом повинен призначити особу, вiдповiдальну за електрогосподарство, та особу, яка буде її замiщати у разi вiдсутностi (вiдпустка, хвороба).

Читайте на порталі

Особу, вiдповiдальну за електрогосподарство, та особу, яка буде її замiщати, призначають пiсля успiшної перевiрки знань з питань технiчної експлуатацiї електроустановок, пожежної безпеки та охорони працi i присвоєння цим особам IV групи з електробезпеки (для обслуговування електроустановок на напругу до 1 кВ) або V групи з електробезпеки (для обслуговування електроустановок на напругу понад 1 кВ).

Особа, вiдповiдальна за електрогосподарство споживача, повинна мати вiдповiдну групу з електробезпеки та вищу освiту за вiдповiдним напрямом енергетичного профiлю, а також стаж роботи за цим напрямом. Якщо у споживача використовуються електроустановки II та III категорiй з надiйностi електропостачання на напругу до 1 кВ, допускається, як виняток, призначити особу з числа працiвникiв, якi мають групу з електробезпеки не нижче IV та стаж роботи.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати