Звільнення працівника в період його тимчасової непрацездатності

14 березня 2016
104
Середній бал: 5 із 5

Фахівці Держпраці роз’яснили, чи можливо звільнити працівника з роботи в період його тимчасової непрацездатності?

Фахівці Держпраці роз’яснили, чи можливо звільнити працівника з роботи в період його тимчасової непрацездатності?

Відповідно до статті 40 Кодексу законів про працю України (КЗпП), працівник в період його тимчасової непрацездатності не може бути звільнений з ініціативи власника або уповноваженого ним органу (роботодавця). Проте існують випадки, коли за таких умов звільнення все ж можливе, а саме:

  • нез’явлення на роботу протягом більш як чотирьох місяців підряд внаслідок тимчасової непрацездатності, не враховуючи відпустки по вагітності і пологах, якщо законодавством не встановлений триваліший строк збереження місця роботи (посади) при певному захворюванні (пункт 5 статті 40 КЗпП);
  • повна ліквідація підприємства, установи, організації.

Розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не може бути визнано обґрунтованим, якщо в день звільнення працівнику видано лікарняний листок (довідку в установлених законом випадках) про його тимчасову непрацездатність.

Щодо звільнення працівника в період тимчасової непрацездатності з власної ініціативи, чинне законодавство не містить жодного обмеження.

logo