-

Встановлено причину загибелі тракториста на Кіровоградщині

6 червня 2017
74
Середній бал: 5 із 5

Комісія Управління Держпраці у Кіровоградській обл. завершила спеціальне розслідування нещасного випадку із смертельним наслідком в одному із фермерських господарств Кіровоградського району.

Обставини нещасного випадку

Тракторист (31 р.) на початку робочого дня поїхав дискувати одне із полів господарства. Близько 15-00 год. керівник фермерського господарства виїхав, щоб проконтролювати роботу працівника.

Побачивши, що трактор їде не тією ділянкою, що треба було дискувати, а по сусідньому полю, засіяному озимою пшеницею, голова господарства наздогнав трактор і виявив відкриту кабіну без тракториста в машині. Об’їжджаючи поле, фермер знайшов зниклого працівника за 300 м від трактора без ознак життя.

Результати розслідування

Встановлено, що потерпілий розвертав трактор для продовження боронування у зворотному напрямку. Щоб простежити рух трактора з бороною через борозду, він підвівся з сидіння.

Від коливання трактора під час перетину борозди працівник не втримався на ногах, машинально рукою відчинив праві двері і випав з кабіни, внаслідок чого потрапив під диски борони та смертельно травмувався.

Висновки комісії

Цей нещасний випадок згідно з п. 15 Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві, затвердженого постановою КМУ від 30.11.2011 № 1232, вважається таким, що пов’язаний з виробництвом.

Було складено акт за формою Н-1 і цей випадок узято на облік фермерського господарства.

Джерело: офіційний портал Держпраці

logo