Скачайте План комплексних перевірок 2019 ⇓

Служба охорони праці

Отримання дозволу на проведення газозварювальних робіт обговорено на онлайн-прийомі Держпраці

  • 1 червня 2017
  • 612

На онлайн-прийомі громадян, що проводиться Державною службою України з питань праці, громадяни звернулися до спеціалістів з проханням роз’яснити необхідність отримання дозволу на проведення газозварювальних робіт, якщо підприємство переважно використовує електрозварювальне обладнання і має дозвіл на зварювальні роботи, проте час від часу виконуються і газозварювальні роботи.

Голова Держпраці Роман Чернега відповів, що ст. 21 ЗУ «Про охорону праці» регламентує обов’язок роботодавця одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Процедуру видачі або відмови у видачі, переоформленні, видачі дублікатів, анулювання дозволів визначає Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затверджений постановою КМУ від 26.10.2011 № 1107 (далі – Порядок).

Згідно з п. 9 Порядку для одержання дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки, який видає територіальний орган Держпраці, роботодавець, виробник або постачальник (уповноважена особа) подає особисто чи надсилає рекомендованим листом з описом вкладення до державного адміністратора заяву, до якої додається висновок експертизи щодо додержання вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час виконання заявлених робіт.

Отже, якщо суб’єкт господарювання виконує роботи підвищеної небезпеки, що зазначені у д. 2, то йому необхідно одержати відповідний дозвіл згідно з вимогами Порядку. Відповідно до д. 2 це наступні вогневі роботи:

  • зварювальні;
  • газополум’яні (до них відносяться газозварювальні);
  • наплавні роботи (пункт 23 додатку 2 до Порядку). 

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати