Отримання дозволу на проведення газозварювальних робіт обговорено на онлайн-прийомі Держпраці

1 червня 2017 149
На онлайн-прийомі громадян, що проводиться Державною службою України з питань праці, громадяни звернулися до спеціалістів з проханням роз’яснити необхідність отримання дозволу на проведення газозварювальних робіт, якщо підприємство переважно використовує електрозварювальне обладнання і має дозвіл на зварювальні роботи, проте час від часу виконуються і газозварювальні роботи.

Голова Держпраці Роман Чернега відповів, що ст. 21 ЗУ «Про охорону праці» регламентує обов’язок роботодавця одержати дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки.

Процедуру видачі або відмови у видачі, переоформленні, видачі дублікатів, анулювання дозволів визначає Порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затверджений постановою КМУ від 26.10.2011 № 1107 (далі – Порядок).

Згідно з п. 9 Порядку для одержання дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки, який видає територіальний орган Держпраці, роботодавець, виробник або постачальник (уповноважена особа) подає особисто чи надсилає рекомендованим листом з описом вкладення до державного адміністратора заяву, до якої додається висновок експертизи щодо додержання вимог законодавства з питань охорони праці та промислової безпеки під час виконання заявлених робіт.

Отже, якщо суб’єкт господарювання виконує роботи підвищеної небезпеки, що зазначені у д. 2, то йому необхідно одержати відповідний дозвіл згідно з вимогами Порядку. Відповідно до д. 2 це наступні вогневі роботи:

 • зварювальні;
 • газополум’яні (до них відносяться газозварювальні);
 • наплавні роботи (пункт 23 додатку 2 до Порядку). Ваша персональна добірка.

  Підписка на новини

  Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Перевірте свої знання та здобудьте нові

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

  Живе спілкування з редакцією

  ЖУРНАЛИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА З ОХОРОНИ ПРАЦІ

  Розсилка

  © Служба охорони праці, 2017. Усі права захищено

  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Свідоцтво про державну реєстрацію
  КВ 14788-3759 Р від 17.06.2008

  
  • Ми в соцмережах
  ×


  Запрошуємо 4 серпня на безплатний вебінар
  «Пожежна безпека на підприємстві: загальні вимоги»  У програмі вебінару передбачений час для відповідей на ваші запитання.