Голова Держпраці розповів про особливості здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю

29 травня 2017 211
На прес-конференції в ІА «УНІАН», присвяченій обговоренню нового Трудового кодексу, Голова Держпраці Роман Чернега розповів про зміст затвердженого напередодні Порядку здійснення державного нагляду за додержанням законодавства про працю.

 У зв’язку з децентралізацією функцій органів державної влади та відповідно до нового порядку певні повноваження з нагляду за додержанням законодавства про працю в містах обласного значення та об’єднаних територіальних громадах виконуватимуть інспектори праці.

«Інспектори, які працюватимуть «на місцях», зокрема в об’єднаних територіальних громадах, здійснюватимуть перевірки у чітко визначених напрямах:

 • оформлення трудових відносин; 
 • додержання мінімальних гарантій в оплаті праці;
 • контроль ситуації щодо виплати заборгованості із заробітної плати»,повідомив Роман Чернега.

Також Голова Держпраці зробив акцент на питанні застосування штрафів за порушення законодавства про працю.

«За п’ять місяців цього року штраф, якого всі боялися, за недопуск інспектора до перевірки у 320 000 грн накладений тільки у десяти випадках. Це говорить про те, що служба не ставить перед собою мету «кошмарити» бізнес. Якщо у підприємця працівники оформлені легально, немає причин боятися перевірок. А штраф – це лише превентивний метод впливу»,відзначив Роман Чернега.

Віктор Іванкевич, державний секретар Мінсоцполітики, стверджує, що всі нарікання щодо «рабських» умов Трудового кодексу є підбурюванням суспільства, адже в документі передбачені кращі умови як для працівника, так і для роботодавця.

На запитання щодо термінів прийняття нового Трудового кодексу Олександр Дроздик, голова підкомітету з питань регулювання трудових відносин й зайнятості населення Комітету ВРУ з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, зазначив, що документ пройшов всі стадії підготовки в комітеті і знаходиться в юридичному управлінні ВРУ. Він припускає, що вже наступного місяця проект кодексу буде внесений в залу ВРУ на друге читання.

Джерело: офіційний портал Держпраці
Ваша персональна добірка.

  Підписка на новини

  Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Перевірте свої знання та здобудьте нові

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

  Живе спілкування з редакцією

  ЖУРНАЛИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА З ОХОРОНИ ПРАЦІ

  Розсилка

  © Служба охорони праці, 2017. Усі права захищено

  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Свідоцтво про державну реєстрацію
  КВ 14788-3759 Р від 17.06.2008

  
  • Ми в соцмережах
  ×


  Запрошуємо 4 серпня на безплатний вебінар
  «Пожежна безпека на підприємстві: загальні вимоги»  У програмі вебінару передбачений час для відповідей на ваші запитання.