• Головна сторінка
 • » Новини
 • » Безпеку праці на будівництві було обговорено на тристоронній робочій нараді представників Держпраці, Федерації профспілок України та профспілки будівельників

Безпеку праці на будівництві було обговорено на тристоронній робочій нараді представників Держпраці, Федерації профспілок України та профспілки будівельників

22 травня 2017 64
В приміщенні Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України відбулася робоча нарада представників Державної служби України з питань праці, Федерації профспілок України та профспілки будівельників.

Участь у нараді взяли:

 • директор департаменту нагляду в промисловості і на об’єктах підвищеної небезпеки Держпраці Радецький Й.І.;
 • голова ЦК Профспілки будівельників України Андреєв В.М.;
 • завідувач відділу охорони праці ФПУ Маціяшко В.А.;
 • профільні експерти та спеціалісти.

Темою обговорення був проект наказу Мінсоцполітики щодо мінімальних вимог з охорони праці на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках. Цей проект наказу покликаний привести українське законодавство в галузі безпеки і гігієни праці на будмайданчиках у відповідність до Директиви Європарламенту і Ради ЄС від 24.06.92 № 92/57/ЄС (далі – Євродиректива 92/57) про Мінімальні вимоги щодо безпеки та захисту здоров’я на тимчасових або мобільних будівельних майданчиках.

Результатом дискусії стало досягнення згоди щодо необхідності додаткового опрацювання пропозицій сторін до проекту наказу про імплементацію Євродирективи 92/57, зокрема:

 • щодо комплексного рішення про адаптацію багатьох українських НПА;
 • долучення до процесу інших відповідальних ЦОВВ, насамперед Мінрегіону України;
 • визначення ролі і функцій координаторів з охорони праці на етапах проектування та будівництва;
 • ліквідації неузгодженості проекту наказу з іншими актами українського законодавства в галузі безпеки і гігієни праці в будівництві.

Адаптація українського законодавства до Євродирективи 92/57 наблизить його до міжнародних правових стандартів в частині Конвенції МОП №167 «Про безпеку і гігієну праці в будівництві».

Якісна імплементація Євродирективи 92/57 є основним завданням як профспілок, так і Держпраці України. Це ще одна ланка на шляху до суттєвого зменшення травматизму та захворюваності будівельників на тимчасових і мобільних будівельних майданчиках.

Продовження продуктивного соціального діалогу між Держпраці і профспілками щодо імплементації директив ЄС стане запорукою успіху в рамках плану адаптації українського законодавства до aquis communitaire в 2017-2018 рр.

Джерело: офіційний портал Держпраці
Ваша персональна добірка.

  Підписка на новини

  Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Перевірте свої знання та здобудьте нові

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

  Живе спілкування з редакцією

  ЖУРНАЛИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА З ОХОРОНИ ПРАЦІ

  Розсилка

  © Служба охорони праці, 2017. Усі права захищено

  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Свідоцтво про державну реєстрацію
  КВ 14788-3759 Р від 17.06.2008

  
  • Ми в соцмережах
  ×


  Запрошуємо 4 серпня на безплатний вебінар
  «Пожежна безпека на підприємстві: загальні вимоги»  У програмі вебінару передбачений час для відповідей на ваші запитання.