-

Верховна Рада України прийняла за основу проект Трудового кодексу

6 листопада 2015
57
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

На засіданні парламенту 5 листопада 2015 року 258 народних депутатів підтримали рішення прийняти за основу проект Трудового кодексу України (реєстр. № 1658). Норми проекту спрямовані на адаптацію трудового законодавства України до Європейської соціальної хартії (переглянутої) та інших міжнародно-правових актів

На засіданні парламенту 5 листопада 2015 року 258 народних депутатів підтримали рішення прийняти за основу проект Трудового кодексу України (реєстр. № 1658).

Проектом пропонується визначити основні принципи правового регулювання трудових відносин, виписано характеристики умов праці, зокрема, шкідливі та небезпечні умови праці, особливий характер праці, легка праця неповнолітніх, роз'їзний характер праці, польові умови праці, прописано порядок оприлюднення державними органами норм законодавства про працю, а також осучаснено положення, зміни до яких вносилися протягом останнього року, а це гарантії мобілізованих, відпустки матерям дітей інвалідів підгрупи А І тощо.

Проект Кодексу доповнено положеннями щодо:

  • правонаступництва у трудових відносинах;
  • призупинення трудових відносин;
  • припинення трудових відносин з підстави настання надзвичайних обставин, що перешкоджають продовженню трудових правовідносин;
  • умов праці;
  • підсумованого обліку робочого часу;
  • компенсаційної виплати (допомоги) на оздоровлення при наданні щорічної відпустки;
  • права на репатріацію та гарантій і компенсацій працівникам у разі їх репатріації.

Окремою главою визначено норми щодо професійної (службової) кар'єри, до яких віднесено питання стажування працівників, кадровий резерв, конкурсний відбір працівників; збільшення терміну щорічної відпустки до 28 днів тощо.

Норми проекту спрямовані на адаптацію трудового законодавства України до Європейської соціальної хартії (переглянутої) та інших міжнародно-правових актів, зокрема Загальної декларації прав людини, Міжнародного пакту про економічні, соціальні і культурні права, конвенцій і рекомендацій Міжнародної організації праці.

logo