text

Активуйте подарунковий доступ >

Служба охорони праці

При плановій перевірці КЕП «Чернігівська теплоелектроцентраль» було виявлено численні порушення

 • 13 травня 2017
 • 135

Комісія Управління Держпраці в Чернігівській обл. під головуванням начальника Управління Сергія Дорошенко завершила проведення планової перевірки КЕП «Чернігівська ТЕЦ» ТОВ фірми «ТехНова».

Посадові особи Управління перевірили:

Увага спеціалістів була зосереджена на:

 • наявності проектної та технічної документації;
 • наявності документів дозвільного характеру;
 • відповідності технологічних процесів проектам (паспортам) на проведення робіт;
 • утримання та застосування засобів індивідуального і колективного захисту;
 • дотриманні вимог чинного законодавства про працю.

Загальний стан охорони праці на підприємстві

Завдяки наглядовій діяльності та превентивним консультативно-роз’яснювальним заходам, які постійно проводять державні інспектори Управління, на підприємстві створена і ефективно функціонує служба охорони праці.

Відповідно до чинних нормативних актів розроблені й затверджені посадові інструкції та інструкції з охорони праці. Отримано ряд дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки.

Проведено навчання з охорони праці всього керівного та інженерно-технічного складу підприємства, своєчасно проводиться перевірка знань працівників з охорони праці. Питання охорони праці на підприємстві враховані у всіх типових технологічних процесах і висвітлені у технологічній документації.

Порушення, які були виявлені при перевірці

При перевірці було виявлено ряд порушень вимог нормативно-правових актів з охорони праці, зокрема:

 • підприємством не отриманий дозвіл на експлуатацію машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки (ліфтів, трубопроводів пари та гарячої води з робочим тиском понад 0,05 МПа і температурою води вище 110°С);
 • автомобільному крану КС-4561А не проведено позачерговий повний технічний огляд;
 • вантажопідіймальному крану ДЕК-251 не проведений частковий технічний огляд;
 • вантажному та вантажопасажирському ліфтам, електричному вантажному та електричному вантажному нахиленому підйомникам не проведено експертне обстеження після закінчення граничного строку експлуатації;
 • не проведено випробування та вимірювання опору ізоляції електроустановок, апаратів, вторинних кіл та електричної проводки кільком ліфтам і електричним підйомникам;
 • відсутній атестований обслуговуючий персонал (ліфтер);
 • встановлено відсутність дозволу на експлуатацію технологічного устаткування, лінійних частин та їхніх елементів систем газопостачання природним газом;
 • на підприємстві не проведено періодичне технічне обстеження, в тому числі і комплексне приладове обстеження підземного газопроводу;
 • відсутні паспорти заводів-виробників на газові пальники, що застосовуються на ТЕЦ;
 • режим роботи газорозподільного пункту не відповідає проектній документації на будівництво;
 • в електрогосподарстві не представлений дозвіл на виконання робіт в електроустановках напругою понад 1000В та на експлуатацію електричного устаткування електричних станцій та мереж напругою понад 1000В.

За результатами перевірки керівництву підприємства вручені відповідні розпорядчі документи щодо необхідності усунення виявлених порушень.

Посадові особи, що допустили порушення чинного законодавства з охорони праці та промислової безпеки, законодавства про працю, притягатимуться до адміністративної відповідальності. Також фахівці Управління попередили керівництво про необхідність негайного зупинення робіт з експлуатації низки машин, механізмів та устаткування.

Джерело: офіційний портал Держпраці


Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся