ТОВ «Пром-Інтегра» має сплатити 384 000 грн штрафу за результатами позапланової перевірки, яка проводилася на підприємстві після смертельного нещасного випадку

10 травня 2017
66
Середній бал: 5 із 5

Нагадаємо, на території ПрАТ «Запорізький коксохімічний завод» 16.03.2017 стався нещасний випадок, внаслідок якого загинули четверо працівників підрядного підприємства ТОВ «Пром-Інтегра».

При проведенні позапланової перевірки у ТОВ «Пром-Інтегра» в рамках розслідування обставин та причин групового нещасного випадку виявлено, що загиблі працівники були допущені до роботи без належного оформлення трудових договорів. Із цими робітниками були укладені цивільно-правові угоди, що передбачали виконання монтажних робіт, організацію та координацію автотранспорту, управління запасами, ведення документообігу.

Цивільно-правова угода є різновидом договору підряду. Суттєвими умовами договору є:

  • перелік робіт, строк їх виконання, вартість;
  • умови щодо якості виконання роботи;
  • винагорода, яка сплачується виконавцю, строк та порядок її виплати.

В той час як, в угодах, що були укладені з працівниками, не було визначено переліку та вартості робіт, строку їх виконання, суми винагороди, строку та порядку її виплати. Акти виконаних робіт за цими угодами не підписувалися.

Уповноваженою особою ГУ Держпраці у Запорізькій обл. відповідно до абзацу 2 ч. 2 ст. 265 КЗпП України винесено постанову про накладення штрафу на ТОВ «Пром-Інтегра» у розмірі 384 000 грн, який підприємство повинно сплатити в добровільному порядку протягом місяця з дня винесення постанови.

Розслідування обставин та причин настання групового нещасного випадку триває.

Джерело: офіційний сайт Держпраці


logo