-

Які права має працівник під час випробувального терміну

9 листопада 2015
66
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Період випробування дає право працівнику на основну та додаткові щорічні відпустки, передбачені для його посади або роботи. У разі настання тимчасової або стійкої втрати працездатності працівник має право на матеріальне забезпечення, — роз'яснює Державна служба України з питань праці

Відповідно до статті 26 Кодексу законів про працю України, під час укладення трудового договору може бути обумовлено угодою сторін випробування з метою перевірки відповідності працівника роботі. Згода працівника на прийняття на роботу з випробувальним терміном має бути зазначена у заяві працівника про прийняття на роботу. Відмова працівника від випробувального терміну може бути підставою для відмови роботодавця від укладення трудового договору. Умова про випробування повинна бути зазначена в наказі (розпорядженні) про прийняття на роботу, з яким працівник ознайомлюється під підпис.

В період випробування на працівників поширюється законодавство про працю. Йому нараховується заробітна плата за виконану роботу на умовах, встановлених у колективному договорі або іншому локальному нормативному акті. Про прийняття на роботу вноситься запис до трудової книжки. Інформація про встановлення випробувального терміну до трудової книжки не вноситься, оскільки це не передбачено Інструкцією про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженою наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України та Міністерства соціального захисту України від 29.07.1993 № 58.

Період випробування дає право працівнику на основну та додаткові щорічні відпустки, передбачені для його посади або роботи. У разі настання тимчасової або стійкої втрати працездатності працівник має право на матеріальне забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105-XIV.

logo