Штраф у 288 000 грн загрожує керівнику підприємства Херсонщини за використання найманої праці без відповідного оформлення

21 квітня 2017
155
Середній бал: 5 із 5

Держпраці повідомляє, що під час позапланової перевірки ПрАТ ім. Покришева (Голопристанський р-н) інспектори ГУ Держпраці у Херсонській обл. виявили факт використання найманої праці без відповідного оформлення.

Зокрема, на підприємстві з 3-ма найманими працівниками укладено договори про надання послуг з охорони майна, які мають всі ознаки трудових відносин.

За договором Виконавцю доручено здійснювати охорону майна Замовника (під майном розуміються багаторічні насадження та матеріальні цінності), визначено конкретний час початку і закінчення щоденної роботи: з 8.00 ранку до 8.00 ранку наступного дня. Також на цих працівників велись табелі обліку робочого часу та відомості нарахування заробітної плати.

Трудові відносини між робітниками та роботодавцем не були оформлені відповідно до вимог ч. 3 ст. 24 КЗпПУ: не видано відповідний наказ та не повідомлено територіальний орган ДФС про прийняття їх на роботу.

За результатами перевірки винесено приписи на усунення виявлених порушень, оформлено адміністративний протокол.

Вирішується питання про накладення штрафних санкцій. Таке порушення передбачає штраф у 30-кратному розмірі мінімальної зарплати за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення. Троє неоформлених працівників можуть обійтися роботодавцю у 288 000 грн.

logo