text

Активуйте подарунковий доступ >

Служба охорони праці

А на вашому підприємстві є аптечка?

  • 13 квітня 2017
  • 550

Роботодавець має створити одне або кілька приміщень для надання першої медичної допомоги. Ці приміщення повинні бути забезпечені необхідним обладнанням і матеріалами. Крім того, засоби, що використовуються для надання першої допомоги, повинні бути в наявності в усіх місцях, де цього вимагають умови праці.

Читайте на порталі: Аптечка на підприємстві

Обов'язкова наявність аптечок і перелік засобів, які повинні в них міститися, на тих чи інших підприємствах передбачено нормативно-правовими актами, зокрема:

  • розпорядженням КМУ «Про заходи щодо запобігання травматизму і вдосконалення порядку подання першої медичної допомоги потерпілим внаслідок дорожньо-транспортних подій» від 07.05.1998 № 291-р;
  • наказом МОЗ «Про затвердження переліків лікарських засобів у медичних аптечках транспортних засобів» від 07.07.1998 № 187;
  • п. 42 Інструкції по санітарному утриманню приміщень і обладнання виробничих підприємств, затв. Головним санітарно-епідеміологічним управлінням Міністерства охорони здоров'я СРСР від 31.12.1966 № 658-66;
  • Санитарными правилами для предприятий общественного питания, включая кондитерские цехи и предприятия, вырабарывающие мягкое мороженое (СанПіН 42-123-5777-91) від 19.03.1991 і т.д.

Звертаємо увагу, що законодавством не визначено єдиного поняття терміну «аптечка». Однак, керуючись джерелами теорії медичної науки, аптечка є набором лікарських засобів, інструментів та приладів, призначених для надання першої медичної допомоги. Її зміст залежить від специфіки діяльності підприємства, і його визначає сам роботодавець, якщо це не визначено окремими нормативно-правовими актами.

Джерело: Лист Держпраці від 18.11.2016 № 11506/1/4.4-ДП-16.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся