Законопроект про скасування трудових книжок направлено до Верховної Ради

12 листопада 2015
59
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус повідомив, що 11 листопада Уряд скерував до Верховної Ради законопроект, який скасовує необхідність подальшого ведення трудових книжок

Міністр економічного розвитку і торгівлі України Айварас Абромавичус повідомив, що 11 листопада Уряд скерував до Верховної Ради законопроект, який скасовує необхідність подальшого ведення трудових книжок.

«Трудові книжки, як документи, що засвідчують попередню трудову діяльність, залишаться у людей. Вони зможуть і далі використовувати їх для підтвердження трудового стажу», — зазначив міністр.

З 2004 року нарахування пенсій здійснюється лише на підставі даних Пенсійного фонду України (ПФУ). Там вже є дані про те, коли, ким і де людину було прийнято та звільнено з роботи, а також якою на цих робочих місцях була її заробітна плата. Відповідно, після затвердження законопроекту, база ПФУ лише розшириться графами, які містяться зараз у трудовій.

Тому з 1 липня наступного року інформація більше не буде дублюватися одночасно і на папері, і в електронній формі. Інформація збиратиметься лише в базі даних ПФУ.

«Фактично ми переводимо трудові книжки в електронний вигляд. Там інформація не загубиться і не пропаде. Будь-яка людина може замовити витяг з бази даних для своїх цілей, звернеться до Пенсійного фонду і отримає його безкоштовно», — запевнив Айварас Абромавичус.

До розробки проекту скасування трудових книжок долучились всі міністерства та численні громадські організації.

logo