Скачайте План комплексних перевірок 2019 ⇓

Служба охорони праці

Здійснення контролю за дотриманням законодавства про працю. Доповідь Голови Держпраці

  • 20 березня 2017
  • 411

У доповіді про перевірки Держпраці, а також інші нововведення у системі контролю за дотриманням законодавства про працю, Голова Держпраці Роман Чернега зробив акцент на окремих нюансах інспекційних перевірок. Вони визначаються у проекті відповідного порядку проведення нагляду з боку держави за дотриманням законодавства. Доповідь Голови Держпраці проводилася під час Всеукраїнського форуму Асоціації адвокатів України.

В контексті децентралізації ролі органів держвлади деякі повноваження Держпраці передаються органам місцевої влади. Згаданий вище порядок буде встановлювати спільний процес контролю для них та інспекторів праці.

Перевірки Держпраці

На доповіді була висвітлена суть невиїзного та виїзного інспектування. Форма невиїзної перевірки отримала позитивні відгуки від самих роботодавців, так як даний вид інспектування може бути проведений лише за їх згоди. Це дозволяє приймати рішення самостійно та обирати бажану форму проведення контролю.

Серед присутніх учасників форуму, що цікавилися нововведеннями «назустріч бізнесу» були присутні адвокати різноманітних приватних та відомчих організацій України. Новації порядку несуть в собі змогу проведення аналізу щодо стану дотримання законодавства в умовах підприємства на прохання роботодавця. Він вправі ініціювати здійснення інформаційних та роз’яснювальних інспекцій з питань відповідності законодавчим вимогам.

Штрафні санкції

Певні санкції застосовуються до роботодавця у разі, якщо він знав про порушення на підприємстві та був попереджений про це, але не здійснив заходів щодо їх усунення.

Невідкладне застосування санкцій передбачається при використанні праці без наявності трудового договору, та порушеннях з приводу нарахувань мінімальної заробітної плати.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати