Скачайте План комплексних перевірок 2019 ⇓

Служба охорони праці

Хто винен у нещасному випадку, який стався у лютому з водієм лісовоза на Житомирщині, з’ясувала комісія Держпраці

  • 6 березня 2017
  • 45

Комісія, яка була створена управлінням Держпраці у Житомирській області, завершила спеціальне розслідування нещасного випадку з тяжким наслідком і можливою інвалідністю, що стався з водієм державного підприємства «Баранівське лісомисливське господарство».

Про це повідомила прес-служба Управління Держпраці у Житомирській області.

«7 лютого 2017 року, під час навантаження лісовозного автомобіля комлева частина хлиста (прикоренева частина стовбура дерева) раптово почала падати з лісовоза. Побачивши це, водій лісництва почав відходити, однак перечипився і впав. Стовбур сосни вдарив працівника в груди, після чого скотився на підкладки під хлисти, спружинив та наніс повторний удар. Потерпілий отримав множинні переломи кісток грудної клітини, ребер, хребта, а також чисельні забої внутрішніх органів. Він госпіталізований і перебуває у стабільно важкому стані.

Комісією встановлено, що в момент настання нещасного випадку водій перебував у небезпечній зоні можливого розкочування лісоматеріалів, а майстер підприємства не здійснював у достатній мірі контроль за дотриманням потерпілим вимог безпеки при завантаженні лісопродуції. Крім того водій, в порушення вимог законодавчих і нормативно-правових актів з охорони праці, без проходження щорічного спеціального навчання, був допущений начальником транспортного цеху до виконання робіт підвищеної небезпеки, а саме до вантажно-розвантажувальних робіт за допомогою машин та механізмів. Також, ДП «Баранівське ЛМГ» виконувало роботи підвищеної небезпеки, зокрема транспортування лісу, без отримання в органах Держпраці необхідних, для здійснення цих робіт, дозвільних документів.

Комісія дійшла висновку, що даний нещасний випадок стався під час виконання потерпілим трудових обов’язків, на території і за режимом роботи підприємства, він визнається таким, що пов’язаний з виробництвом і береться на облік ДП «Баранівське лісомисливське господарство». На потерпілого складається акт про нещасний випадок, пов’язаний з виробництвом. За результатами розслідування, визначено 4 особи, дія або бездіянність яких призвели до настання нещасного випадку, один з яких директор лісгоспу. Управлінням Держпраці у Житомирській області вже запропоновано ряд заходів щодо усунення причин настання нещасного випадку», - йдеться у повідомленні.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати