text

Активуйте подарунковий доступ >

Служба охорони праці

Держпраці і ДФС провели нараду щодо удосконалення механізму контролю за легалізацією зайнятості і заробітної плати

  • 27 січня 2017
  • 232

Держпраці та ДФС  обговорили питання про взаємодію на спільній селекторній нараді, що проводилася 26.01.2017.

Голова Держпраці висловив своє бачення співпраці та окреслив основні завдання для міжвідомчих робочих груп, до складу яких увійшли спеціалісти Держпраці, ДФС та інших контролюючих органів та органів місцевого самоврядування.

Роман Чернега також повідомив учасників наради, що у Держпраці підготовлено перелік проектів нормативних актів, які регулюють питання проведення перевірок  щодо додержання законодавства про працю. Розглядається питання про підписання угоди про співробітництво між відомствами, що змушуватиме бізнес серйозніше ставитися до своїх зобов’язань як роботодавця.

Проводиться також активна роз’яснювальна робота з підприємцями щодо законодавчих змін та інформування громадськості про урядову політику із захисту трудових прав працівників, недопущення порушення законодавства про працю, гарантій виплати мінімальної заробітної плати, проведення широкої кампанії в ЗМІ проти нелегального працевлаштування.

Голова Держпраці закликав учасників наради повідомляти результати перевірок міграційній службі, якщо будуть встановлені факти використання праці іноземних громадян без належного їх оформлення. Звертаючись до спеціалістів територіальних органів Держпраці, він зауважив, що інспектори повинні з’ясовувати, чи працюють робітники повний робочий час, будучи оформленими на неповний, чи оплачується їм надурочна робота або у вихідні дні.

Роман Чернега підкреслив, що пріоритетним у роботі інспекторів має бути не накладення санкцій на підприємця, а проведення роз’яснювальної роботи, превентивних заходів. Водночас, очільник Держпраці наголосив на профілактиці проявів корупції серед працівників. Також він акцентував увагу колег на тому, що вже зафіксовано непоодинокі факти, коли до підприємців під виглядом інспекторів приходять шахраї і вимагають кошти, а тому просив попереджати про це бізнес.

Нагадуємо, що ознайомитися з повним переліком штрафів для підприємців, які порушують законодавство про працю, можна ТУТ.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся