text
Служба охорони праці

Чи повинен працівник писати заяву про прийняття на роботу

  • 23 листопада 2015
  • 56

Фахівці Держпраці пояснили, чи зобов’язаний працівник при укладенні трудового договору писати заяву?

Фахівці Держпраці пояснили, чи зобов’язаний працівник при укладенні трудового договору писати заяву?

Згідно зі статтею 43 Конституції України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується.

Відповідно до статті 21 Кодексу законів про працю України трудовий договір — це угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

Держпраці наголошує, що на сьогодні волевиявлення працівника щодо бажання працювати може бути оформлено заявою про прийняття на роботу або підписаним письмовим трудовим договором.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Хочете першими дізнаватися про важливі новини з охорони праці?



ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ. Для цього достатньо 1 хв — натомість продовжете читання без перешкод.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І дочитати новини
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль