-

МОЗ: як організувати медичні огляди водіїв

23 вересня 2016
1203
Середній бал: 5 із 5

Якщо на підприємстві планують організувати проведення щозмінних передрейсових та післярейсових медоглядів водіїв своїми силами, — потрібно отримати ліцензію на медичну практику. Про це зазначають фахівці Міністерства охорони здоров’я.

Аби забезпечити медичною допомогою працівників, організувати проведення передрейсових та післярейсових оглядів водіїв підприємства можуть:

  • укласти договір з амбулаторно-поліклінічним закладом, що має ліцензію, згідно з яким відповідні послуги надаватимуться відокремленим структурним підрозділом амбулаторно-поліклінічного закладу;
  • відкрити на своїй території медичні кабінети фізосіб — підприємців, які мають ліцензію на провадження медичної практики;
  • отримати ліцензію та відкрити на підставі власного розпорядчого документа медичний кабінет без утворення медичного закладу.

Також МОЗ наголошує, що медичні працівники, які обслуговують транспортні підприємства, мають володіти методикою проведення щозмінних передрейсових та післярейсових медичних оглядів водіїв транспортних засобів. Адже, окрім загальної діагностики стану здоров’я водія, медпрацівник має провести ще й обстеження на предмет перебування особи у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.

logo