text

Активуйте подарунковий доступ >

Служба охорони праці

Нюанси законодавства щодо звільнення певних категорій жінок

  • 18 серпня 2016
  • 228

Фахівці Держпраці роз’яснили питання звільнення одиноких матерів, які мають дитину до 14 років або дитину-інваліда.

Відповідно до норм статті 184 КЗпП з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не можна звільнити такі категорії жінок:

  • вагітні жінки;
  • жінки з дітьми до трьох років;
  • жінки з дітьми віком до шести років (у разі якщо дитина потребує домашнього догляду — на час відпустки без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку);
  • одинокі матері за наявності дитини віком до 14 років або дитини-інваліда.

Звільнення таких категорій жінок допускається у разі повної ліквідації підприємства, установи, організації або закінчення строку трудового договору, проте законодавство в такому разі зобов’язує роботодавця працевлаштувати таких осіб. На період працевлаштування за ними зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців із дня закінчення строкового трудового договору.

Отже, звільнення одинокої матері, яка має дитину до 14 років або дитину-інваліда, у разі закінчення трудового договору можливе лише тоді, якщо ця особа письмово відмовилася від запропонованої їй роботи без поважних причин. В іншому разі власник зобов’язаний працевлаштувати її на тому ж або іншому підприємстві.

Ці гарантії не поширюються на одиноких матерів, які мають дитину, якій вже виповнилося 14 років, та матерів, які мають дитину-інваліда, але не є одинокими.

За інформацією Управління Держпраці у Хмельницькій області

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся