Нюанси законодавства щодо звільнення певних категорій жінок

18 серпня 2016 229
Фахівці Держпраці роз’яснили питання звільнення одиноких матерів, які мають дитину до 14 років або дитину-інваліда.

Відповідно до норм статті 184 КЗпП з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не можна звільнити такі категорії жінок:

  • вагітні жінки;
  • жінки з дітьми до трьох років;
  • жінки з дітьми віком до шести років (у разі якщо дитина потребує домашнього догляду — на час відпустки без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку);
  • одинокі матері за наявності дитини віком до 14 років або дитини-інваліда.

Звільнення таких категорій жінок допускається у разі повної ліквідації підприємства, установи, організації або закінчення строку трудового договору, проте законодавство в такому разі зобов’язує роботодавця працевлаштувати таких осіб. На період працевлаштування за ними зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців із дня закінчення строкового трудового договору.

Отже, звільнення одинокої матері, яка має дитину до 14 років або дитину-інваліда, у разі закінчення трудового договору можливе лише тоді, якщо ця особа письмово відмовилася від запропонованої їй роботи без поважних причин. В іншому разі власник зобов’язаний працевлаштувати її на тому ж або іншому підприємстві.

Ці гарантії не поширюються на одиноких матерів, які мають дитину, якій вже виповнилося 14 років, та матерів, які мають дитину-інваліда, але не є одинокими.

За інформацією Управління Держпраці у Хмельницькій областіПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

ЖУРНАЛИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА З ОХОРОНИ ПРАЦІ

© Служба охорони праці, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 14788-3759 Р від 17.06.2008


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль