Якщо працівник придбав ЗІЗ за власні кошти

15 серпня 2016 336
Фахівці Держпраці роз’яснили норми законодавства щодо забезпечення працівника засобами індивідуального захисту.

Відповідно до статті 8 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII на роботах зі шкідливими і небезпечними умовами праці, а також на роботах, пов’язаних із забрудненням та несприятливими метеорологічними умовами, працівників мають безкоштовно забезпечити спецодягом, засобами індивідуального захисту, мийними та знешкоджувальними засобами.

Також зазначені засоби видають працівникам, які залучаються до разових робіт, пов’язаних з ліквідацією наслідків аварії, стихійного лиха тощо, що не передбачені трудовим договором.

Роботодавець має за свій рахунок забезпечити придбання, комплектування, видачу та отримання ЗІЗ відповідно до нормативно-правових актів з охорони праці та колективного договору.

У разі передчасного зношення цих засобів не з вини працівника, роботодавець зобов’язаний замінити їх за свій рахунок. Якщо працівник придбав засоби індивідуального засобу за власні кошти, роботодавець повинен компенсувати всі витрати на умовах, передбачених колективним договором.

Також, відповідно до колективного договору, роботодавець може додатково, понад встановлені норми, видавати працівникові певні засоби індивідуального захисту, якщо фактичні умови праці цього працівника вимагають їх застосування.

За інформацією Управління Держпраці у Волинській областіПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

ЖУРНАЛИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА З ОХОРОНИ ПРАЦІ

© Служба охорони праці, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 14788-3759 Р від 17.06.2008


  • Ми в соцмережах
Неее скачууу-єє-тьсяяя!

А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки кадровика, форми, зразки та бланки кадрових документів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль