Продовжено актуалізацію Списків № 1 і № 2

4 серпня 2016
769
Середній бал: 5 із 5

Міністерству соціальної політики України доручено продовжити актуалізацію списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.

Нещодавно постановою КМУ від 24.06.2016 № 461 (далі — Постанова № 461) було затверджено нову редакцію Списків № 1 і № 2, в яких значно скоротили переліки посад і професій, що дають право на пенсію за віком на пільгових умовах.

Як повідомляє Федерація професійних спілок України, Постанова № 461, попри вимоги законодавства, не проходила узгодження у профспілок і організацій роботодавців. Тому профспілки звернулися до Держпраці з листом про перегляд затверджених списків. У відповідь Держпраці повідомила:

«Відповідно до підпункту 2 пункту 4 протоколу засідання Кабінету Міністрів України від 24.06.2016 № 21 Міністерству соціальної політики України разом із сторонами соціального діалогу доручено продовжити актуалізацію списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.

З метою недопущення обмеження прав працівників на пільгове пенсійне забезпечення, які дійсно зайняті повний робочий день на роботах із шкідливими умовами та продовження актуалізації Списків, створюється робоча група за участю представників усіх заінтересованих органів, у тому числі представників всеукраїнських профспілок, їх об'єднань та всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців».

За інформацією прес-центру ФПУ

logo