Технічний стан вантажопідіймальних кранів на підприємствах України не відповідає вимогам

27 липня 2016
198
Середній бал: 5 із 5

Держпраці рекомендує власникам вантажопідіймальних кранів та суб’єктам господарювання, що їх експлуатують, посилити контроль за проведенням періодичного технічного обслуговування кранів, за роботою служб відомчого нагляду підприємств за безпечною експлуатацією кранів.

Експертними організаціями, у тому числі експертно-технічними центрами, що входять до сфери управління Держпраці, було проведено обстеження вантажопідіймальних кранів на замовлення суб’єктів господарювання. За результатами обстеження, у більшості кранів закінчився граничний строк експлуатації; металеві конструкції перебувають у жахливому стані — тріщини в основному металі та зварних швах, корозійне спрацювання елементів металоконструкцій та деформації.

На думку фахівців Держпраці, така ситуація склалася через відсутність у суб’єктів господарювання належного технічного обслуговування та відомчого нагляду за безпечною експлуатацією. Так, на деяких підприємствах на одного працівника з відомчого нагляду припадає понад 100 кранів. Внаслідок цього крани експлуатуються з пошкодженнями та дефектами, що може призвести до аварійних ситуацій та нещасних випадків.

У разі виявлення порушень вимог законодавства щодо організації безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів, Держпраці може вимагати зупинити виконання робіт або виробництва.

За інформацією Державної служби України з питань праці

logo