-

Кабмін пропонує внести зміни до Закону «Про зайнятість населення»

3 грудня 2015
34
Середній бал: 5 із 5
  • Теми:

Кабінет Міністрів України зареєстрував проект Закону України «Про внесення зміни до статті 31 Закону України «Про зайнятість населення»

Кабінет Міністрів України зареєстрував проект Закону України «Про внесення зміни до статті 31 Закону України «Про зайнятість населення» (№ 3566).

Метою законопроекту є поліпшення стану безпеки та охорони праці працівників з фіксованим строком працевлаштування або тимчасовим працевлаштуванням.

Відповідно до статті 18 Закону України «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII, працівники, зайняті на роботах з підвищеною небезпекою або там, де є потреба у професійному доборі, повинні щороку проходити за рахунок роботодавця спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці.

До зазначених робіт не допускаються працівники, у тому числі посадові особи, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з охорони праці.

Зазначені умови неможливо виконати у разі залучення працівників до громадських робіт з підвищеною небезпекою, оскільки це може не тільки спричинити неякісне виконання завдань, але й призвести до нещасних випадків.

Тому автори законопроекту пропонують доповнити статтю 31 Закону України «Про зайнятість населення» від 05.07.2012 № 5067-VI нормою, згідно з якою до громадських робіт не належать роботи, пов’язані з ризиком для здоров’я та життя, визначені переліком робіт з підвищеною небезпекою, затвердженим центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони праці.

logo