text
Служба охорони праці

Технічне обслуговування систем протипожежного захисту

  • 5 серпня 2016
  • 1368

Всі установки систем протипожежного захисту (СПЗ) мають бути справними і утримуватися в постійній готовності для виконання завдань. Які ж вимоги до проведення технічного обслуговування СПЗ

Технічне обслуговування (ТО) СПЗ починається з оформлення документації під час здавання до експлуатації.

Утримання у працездатному стані установок систем протипожежного захисту має бути забезпечене такими заходами:

  • проведенням ТО з метою збереження показників безвідмовної роботи на період терміну служби;
  • матеріально-технічним (ресурсним) забезпеченням з метою безумовного виконання функціонального призначення в усіх режимах експлуатації, підтриманням і своєчасним відновленням працездатності;
  • опрацюванням необхідної експлуатаційної документації для обслуговуючого й чергового персоналу.

Договір на технічне обслуговування систем протипожежного захисту

Зазвичай, для здійснення технічного обслуговування СПЗ укладають договір на ТО з відповідною організацією. Така організація зобов’язується якісно проводити технічне обслуговування, ремонт та вести експлуатаційну документацію на системи. Також ця організація несе відповідальність, якщо з її вини установки не спрацювали і не виконали свого призначення.

Організація, які здійснює технічне обслуговування, монтаж та наладку установок, повинна мати ліцензію на виконання цих робіт (пункт 2.1-2.5 Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення, затверджених наказом МНС від 29.09.2011 № 1037).

Якщо технічне обслуговування систем протипожежного захисту на об’єкті планують здійснювати власними силами, то адміністрація об’єкта має створити спеціальний підрозділ і отримати на нього відповідну ліцензію.

Порядок проведення технічного обслуговування систем протипожежного захисту

Для організації робіт з технічного обслуговування СПЗ адміністрація об’єкта разом з організацією, що обслуговує зазначені системи, має розробити перелік та план-графік регламентних робіт.

Технічне обслуговування СПЗ передбачає проведення планових робіт та відновлення працездатності технічних засобів, що належать до систем.

Плановими роботами є зовнішній огляд, перевірка працездатності, профілактичні роботи.

Зовнішній огляд передбачає визначення технічного стану систем та окремих технічних засобів (працездатне/непрацездатне) за зовнішніми ознаками (за необхідності застосовують засоби контролю).

Під час перевірки працездатності контролюють, чи виконують функції окремі технічні засоби і система загалом.

Профілактичні роботи включають очищення зовнішніх поверхонь технічних засобів; перевірку технічного стану їх внутрішнього монтування; очищення, протирання, змащування, підпайку, заміну або поновлення непрацездатних елементів технічних засобів.

Позаплановий ремонт з метою відновлення працездатного стану технічних засобів, що належать до систем, здійснюють за результатами контролю технічного стану, який проводять під час ТО або у разі відмови технічних засобів.

Перед тим, як прийняти системи протипожежного захисту на технічне обслуговування і ремонт, проводять первинне обстеження для визначення їх технічного стану. Первинне обстеження передбачає:

  • перевірку наявності експлуатаційної та технічної документації згідно з ДБН В.2.5-56:2014 «Інженерне обладнання будинків і споруд. Системи протипожежного захисту»;
  • перевірку відповідності монтування окремих технічних засобів і системи в цілому робочому проекту;
  • перевірку працездатності окремих технічних засобів і системи загалом.

Для реєстрації усіх проведених робіт з технічного обслуговування та ремонту систем протипожежного захисту ведуть Журнал обліку технічного обслуговування і ремонту (планового та позапланового). Сторінки цього Журналу мають бути пронумеровані, прошнуровані і скріплені печатками об’єкта і організації, що здійснює ТО систем.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть свій статус професіонала —пройдіть швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту

• шпаргалки для безпомилкової роботи

• вебінари та презентації від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжити читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль