Замовляйте онлайн або телефонуйте безплатно 0 800 212 312

Активуйте подарунковий доступ ▶ ▷

Довідник спеціаліста з охорони праці

Якщо у вас алергія на цвіт

30 квітня 2019
251
Середній бал: 0 із 5

З початком цвітіння дерев ви відчуваєте загальне нездужання, сильний нежить, часто чхаєте, у вас сльозяться очі. Отже, цілком ймовірно, що це — алергія на цвіт. Усім, хто працює на відкритих майданчиках потрібно знати, як діяти, якщо алергія на цвіт стає на заваді роботи.

Охорона праці у сільськогосподарському виробництві

Алергія на цвіт

Наукова назва алергії на цвіт — поліноз. Ця недуга може стати на заваді повноцінному життю у період, коли природа особливо манить до себе красою та ароматами. Розкажемо детальніше, що це за захворювання і як його краще за все лікувати.

Поліноз — сезонне алергічне захворювання, що виявляється в період цвітіння рослин, які запилюються вітром.

Колись це захворювання називали сінною лихоманкою. Загострення полінозів найчастіше відбувається у теплу пору року — з квітня до серпня, коли в повітря потрапляє велика кількість пилку, що утворюється під час цвітіння дерев, чагарників і трав.

Поширюючись разом із вітром, пилок розноситься на великі відстані і при вдиханні потрапляє на слизові людини. Здорова людина контакту з пилком не помітить, але для людей, схильних до алергії, це може закінчитися алергічною реакцією на цвіт.

Головні статті у квітні

Якщо у вас алергія на цвіт
У № 4 "Довідника"Консультації фахівців, корисні поради та пам’ятки, аналіз законодавства
Аптечка на підприємстві: як укомплектувати та зберігати; Атестація робочих місць за умовами праці: складаємо Карту умов праці; Як проводити інструктажі з охорони праці — повторний і позаплановий та інші корисні статті, написані професіоналами.

Рослини-алергени

Рослини з пилком-алергеном

Натисніть, щоб скачати

Із декількох тисяч видів рослин лише півсотні провокують полінози. У кожному кліматогеографічному регіоні переважають свої види рослин, які провокують алергічну реакцію. Але найзлішим алергеном є пилок амброзії.

Амброзія — рід однорічних та багаторічних трав родини Айстрові; карантинний бур’ян. Амброзія досягає висоти 60-140 см, має міцне коріння — до 4 м. Розмноження іде тільки насінням, але навіть одна рослина здатна дати 40 000 — 150 000 насінин. Квітковий період і вироблення пилку-алергену у амброзії — з липня по жовтень.

Крім амброзії, яка поширена в Україні повсюдно, алергію часто викликає пилок берези, вільхи, лободи, ромашки, кульбаби, соняшника, тополі та ін.

Симптоми алергії на цвіт

  • сильний нежить під час цвітіння якоїсь конкретної рослини;
  • набряк слизової носа;
  • сльозотеча, припухлість очей;
  • часте чхання;
  • свербіж в очах;
  • можливі напади бронхіальної астми (у 20% хворих).

Хто у групі ризику

Хоча рослинний світ у містах набагато бідніший, ніж у селах, жертвами полінозів найчастіше стають саме жителі міст. Причину медики бачать не стільки в кількості квітучих рослин, скільки в загальному забрудненні міського повітря (пил, автомобільні вихлопи, хімічні викиди різних підприємств). Вдихаючи всю цю суміш, городяни разом з киснем вдихають також пилок різноманітних рослин.

Хімічні компоненти подразнюють слизові оболонки дихальних шляхів. В результаті вони стають більш проникними, а значить вразливими для впливу квіткового пилку.

Діагностика полінозів

Полінози лікують лікарі-алергологи. Вони ж ставлять попередній діагноз на підставі скарг хворого, що збігаються з календарем цвітіння рослин. Підтвердити чи спростувати підозри лікаря можна на підставі діагностичних шкірних проб, які проводяться поза сезоном цвітіння (на подряпану шкіру хворого наноситься мікродоза пилкового алергену і перевіряється місцева реакція).

Як лікують алергію на цвіт

Лікування полінозів зводиться до специфічної гіпосенсибілізації, яка проводиться у кабінеті алерголога після виявлення рослини-алергену. Під час гіпосенсибілізації пацієнту вводиться пилок рослини, що викликає бурхливу алергічну реакцію, але робиться це з поступовим збільшенням дози. Така ступінчастість призводить до стійкого зниження чутливості організму до цього подразника. Якщо ж причина полінозу не встановлена, але потрібно терміново знизити загальне алергічне напруження організму, призначаються антигістамінні препарати, що знижують алергічні прояви, а також судинозвужувальні краплі для зняття сильної закладеності носа.

Алергія на роботі: вимоги до аптечки

Загострення симптомів алергії на робочому місці може не тільки знизити продуктивність праці, а й повністю унеможливити виконання робочих обов’язків. Саме тому важливо, щоб в аптечці на підприємстві, завжди були необхідні Протиалергічні лікарські засоби,  зокрема такі:

  • цетиризин 0,01 г № 10 (Зодак, Цетрин, Зіртек) — 1 шт.;
  • лоратадин 0,01 г № 10 (Лорагексал, Ломілан, Кларитин) — 1 шт.

Якщо у вас алергія на цвіт Кого призначити відповідальним за аптечку, що в неї покласти, як зберігати ліки — детальніше читайте у у новій статті з Довідника 

За інформацією управління Держпраці у Рівненській області

День охорони праці 2019

Якщо у вас алергія на цвіт
СкачайтеПлан заходів
28 квітня в Україні відзначають День охорони праці, який збігається зі Всесвітнім днем охорони праці. Якій темі він буде присвячений у цьому році?

logo
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

57 секунд на реєстрацію і документ Ваш!

А також шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень
 

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ ЧЕРЕЗ СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися і скачати
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

57 секунд на реєстрацію і документ Ваш!

А також шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень
 

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ ЧЕРЕЗ СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися і скачати
Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте:

• всі інструкції та інструктажі з охорони праці

• шпаргалки і онлайн-тести

• вебінари та презентації від найкращих експертів

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ через СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися і дочитати

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати