Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Газонебезпечні роботи: який наряд-допуск оформлювати

  • 26 липня 2016
  • 4398

Який наряд-допуск потрібно оформлювати на проведення робіт у колодязях, камерах, траншеях, приміщеннях насосних станцій

Діяльність підприємства передбачає виконання робіт у колодязях, камерах, траншеях, приміщеннях насосних станцій водовідведення. Відповідно до НПАОП 41.0-1.01-79 ці роботи належать до робіт підвищеної небезпеки, на які потрібно оформлювати наряд-допуск на підвищену небезпеку. Водночас згідно з НПАОП 0.00-5.11-85 зазначені роботи належать до газонебезпечних робіт, які вимагають оформлення наряду-допуску на проведення газонебезпечних робіт. Тож який наряд-допуск потрібно оформлювати у такому разі?

Газонебезпечними вважають роботи, пов’язані з оглядом, очищенням, ремонтом, розгерметизацією технологічного обладнання, комунікацій, під час проведення яких в робочу зону можуть виділятися вибухо- і пожежонебезпечні або шкідливі пари, гази та інші речовини, що можуть спричинити вибух, загоряння або шкідливо впливати на організм людини. Також газонебезпечними є роботи в умовах недостатнього вмісту кисню, коли об’ємна частка кисню становить менше 20%.

Нормативно-правовими актами з охорони праці передбачено до 10-ти видів нарядів-допусків на виконання газонебезпечних робіт (всього є понад 35 чинних форм нарядів-допусків).

Зазначимо, що в Україні немає єдиного нормативного документа, яким було б врегульовано порядок видачі нарядів-допусків на виконання робіт із підвищеною небезпекою.

Газонебезпечні роботи: який наряд-допуск оформлювати Читайте також: Змінено порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки

Відповідно до умов та видів робіт наказом суб’єкта господарювання затверджують переліки робіт, що потрібно виконувати за нарядом-допуском, та осіб, які мають право їх видавати. Такі переліки щороку переглядають. Виконання робіт за нарядом-допуском передбачає попередню підготовку робочого місця. Роботи, які проводять без наряду-допуску, проводять у порядку поточної експлуатації.

У разі виникнення потреби у видачі кількох форм нарядів-допусків (наприклад 3 і більше), рекомендовано розробити Положення про видачу наряду-допуску на виконання робіт із підвищеною небезпекою підприємства, у якому визначити базові форми нарядів-допусків та порядок їх видачі.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Приєднуйтеся до закритого Клубу спеціалістів з охорони праці!

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

• професійних матеріалів сайту

• шпаргалок для безпомилкової роботи

• вебінарів та презентацій від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати