text
Служба охорони праці

Газонебезпечні роботи: який наряд-допуск оформлювати

  • 26 липня 2016
  • 3905

Який наряд-допуск потрібно оформлювати на проведення робіт у колодязях, камерах, траншеях, приміщеннях насосних станцій

Діяльність підприємства передбачає виконання робіт у колодязях, камерах, траншеях, приміщеннях насосних станцій водовідведення. Відповідно до НПАОП 41.0-1.01-79 ці роботи належать до робіт підвищеної небезпеки, на які потрібно оформлювати наряд-допуск на підвищену небезпеку. Водночас згідно з НПАОП 0.00-5.11-85 зазначені роботи належать до газонебезпечних робіт, які вимагають оформлення наряду-допуску на проведення газонебезпечних робіт. Тож який наряд-допуск потрібно оформлювати у такому разі?

Газонебезпечними вважають роботи, пов’язані з оглядом, очищенням, ремонтом, розгерметизацією технологічного обладнання, комунікацій, під час проведення яких в робочу зону можуть виділятися вибухо- і пожежонебезпечні або шкідливі пари, гази та інші речовини, що можуть спричинити вибух, загоряння або шкідливо впливати на організм людини. Також газонебезпечними є роботи в умовах недостатнього вмісту кисню, коли об’ємна частка кисню становить менше 20%.

Нормативно-правовими актами з охорони праці передбачено до 10-ти видів нарядів-допусків на виконання газонебезпечних робіт (всього є понад 35 чинних форм нарядів-допусків).

Зазначимо, що в Україні немає єдиного нормативного документа, яким було б врегульовано порядок видачі нарядів-допусків на виконання робіт із підвищеною небезпекою.

Газонебезпечні роботи: який наряд-допуск оформлювати Читайте також: Змінено порядок видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки

Відповідно до умов та видів робіт наказом суб’єкта господарювання затверджують переліки робіт, що потрібно виконувати за нарядом-допуском, та осіб, які мають право їх видавати. Такі переліки щороку переглядають. Виконання робіт за нарядом-допуском передбачає попередню підготовку робочого місця. Роботи, які проводять без наряду-допуску, проводять у порядку поточної експлуатації.

У разі виникнення потреби у видачі кількох форм нарядів-допусків (наприклад 3 і більше), рекомендовано розробити Положення про видачу наряду-допуску на виконання робіт із підвищеною небезпекою підприємства, у якому визначити базові форми нарядів-допусків та порядок їх видачі.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть свій статус професіонала —пройдіть швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту

• шпаргалки для безпомилкової роботи

• вебінари та презентації від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжити читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль