Скачайте План комплексних перевірок 2019

Служба охорони праці

Якщо на даху забагато снігу

  • 2 січня 2019
  • 127

Дізнайтеся, як безпечно та правильно очистити покрівлі будівель та споруд узимку, якими засобами захисту потрібно забезпечити працівників та яких заходів безпеки вжити.

Працівникам, які виконують роботи з очищення покрівлі від атмосферних опадів, необхідно дотримуватися правил охорони праці під час виконання робіт на висоті. При цьому важливо враховувати: якщо роботи виконуються на похилій робочій поверхні, кут нахилу до горизонтальної площини якої 12° і більше, зоною роботи на висоті є вся робоча поверхня.

Нормативні вимоги до очищення покрівлі будівель та споруд узимку

Питання безпеки проведення покрівельних робіт врегульовано в нормативно-правових актах з охорони праці щодо робіт на будівлях та спорудах, а саме розділом 7.2 Правил охорони праці під час виконання робіт на висоті, затверджених наказом Держгірпромнагляду від 27.03.2007 № 62 (НПАОП 0.00‑1.15‑07), та розділом 6.15 Правил з охорони праці при будівництві та ремонті об’єктів житлово-комунального господарства, затверджених Держжитлокомунгоспом від 01.01.1990 (НПАОП 45.2-1.02-90).

Як очищати покрівлі від снігу та як улаштувати антикригові системи і снігозатримання — все це також визначено у нормативних актах. Детальніше — у статті з Довідника.

Зверніть увагу!

Якщо скати дахів виходять на громадську територію, де перебувають люди, улаштування затримку снігу є обов’язковим. 

Організація робіт з очищення покрівлі будівель та споруд узимку

Очищати покрівлі можуть особи, які мають відповідну професійну підготовку, пройшли медичний огляд, інструктаж, навчання та перевірку знань із безпеки праці. Зокрема, до покрівельних робіт можна залучати покрівельника рулонних покрівель, покрівельника покрівель зі штучних матеріалів і покрівельника сталевих покрівель.

Обовязковим є використання працівниками відповідних засобів захисту, а саме запобіжного поясу, страхувальної мотузки або каната.

Роботи, що проводять на плоскій покрівлі на відстані ближче ніж 2 м від межі перепаду по висоті, за відсутності стаціонарної захисної огорожі, виконують за допомогою засобів захисту при роботі на висоті. Де саме потрібно кріпити такі засоби захисту — визначає відповідальний керівник робіт.

Покрівельні роботи на будівлях проводять за нарядом-допуском.

СкачатиФорма наряду-допуску для виконання робіт на висоті

Очищаємо правильно та безпечно покрівлі узимку Чим необхідно забезпечити робітників при очищенні покрівель — розповідає експерт.

Як очищати покрівлі

Покрівлі із зовнішнім водовідводом необхідно періодично очищати від снігу та льоду. Втім тонкий шар льоду, що утворюється на покрівлі, не очищають (за винятком звисів, де можуть утворитися бурульки). Крім того, на поверхні покрівлі потрібно залишати шар снігу завтовшки 5-10 см, щоб не руйнувати саму покрівлю (п. 12.19 НПАОП 45.21-1.04-79). Дещо інші обмеження вставновлені щодо товщини шару снігу на металевій покрівлі з дерев’яними кроквами.

СкачатиІнструкція з охорони праці при виконанні робіт на висоті

Не рекомендовано очищати від снігу покрівлі із залізобетонними несучими конструкціями з внутрішнім водостоком, адже вони мають достатній запас міцності. Їх очищають тільки у випадку протікання. 

Порядок виконання робіт

Керівник робіт допускає працівників на покрівлю тільки після виконання таких дій: перевірка технічного стану даху, визначення місць і способів закріплення засобів захисту. Роботи на покрівлі виконують захватками — на окремих виділених ділянках робіт. Якщо роботи на покрівлі виконують дві бригади, між ними завжди повинна зберігатися певна відстань.

Покрівлю від снігу очищають у денний час. Якщо ці роботи потрібно виконати у темний час доби, робоча зона повинна мати відповідне освітлення.

Важливо!

Якщо в зоні карнизного звису накопичилася велика кількість льоду, його видаляють, а місце можливого падіння льоду огороджують.

Для зняття бурульок у зоні карнизних звисів використовують спеціальний крюк із рукояткою, який не пошкоджує деталі карниза.

Якщо на даху забагато снігу Про заходи безпеки під час покрівельних робіт – читайте в Довіднику

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
×
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть, будь ласка, свій статус професіонала, пройшовши швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту;

• шпаргалки для безпомилкової роботи;

• вебінари та презентації від найкращих експертів з охорони праці.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і продовжу читання
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати