-

План перевірок Держпраці на 2022 рік

1 грудня 2021
91123
Середній бал: 5 із 5
юрист-практик, експерт з питань охорони праці

Державна служба України з питань праці затвердила План заходів зі здійснення державного нагляду (контролю) на 2022 рік. Скачайте План перевірок Держпраці 2022 та дізнайтеся, коли інспектори відвідають ваше підприємство.

Планові заходи державного нагляду (контролю) здійснюються відповідно до річних планів, що затверджуються органом державного нагляду.

Нагадаємо: річний план перевірок — це перелік суб’єктів господарювання, яких конкретна інспекція має намір перевірити наступного року (наступного за роком, в якому такий план складається).

Річні плани формуються із переліків суб’єктів господарювання, які підлягають перевірці, що визначаються органами держаного нагляду з урахуванням критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності, та періодичності проведення планових перевірок, передбаченої законодавством.

Перевірки Держпраці 2022

Держпраці наказом від 29.11.2021 № 183 затвердила Річний план здійснення заходів державного нагляду (контролю) Державної служби України з питань праці на 2022 рік.

У прийдешньому році Держпраці планує перевірити менше суб’єктів господарювання ніж у 2021. Згідно з Планом перевірок на 2022 рік контролери навідаються до 17 413 підприємств. 

Яка інформація міститься в Плані перевірок підприємств 2022

У План графік перевірок Держпраці 2022 включено такі дані:

  • найменування суб’єкта господарювання;
  • місцезнаходження (місце провадження господарської діяльності) суб'єкта господарювання або його відокремлених підрозділів;
  • ідентифікаційний код юридичної особи або реєстраційний номер облікової картки платника податків фізичної особи — підприємця (серія (за наявності) та номер паспорта);
  • сфера державного нагляду і контролю;
  • ступінь ризику;
  • дата початку здійснення заходу;
  • строк здійснення заходу.

План перевірок Держпраці на 2022 рік Зверніть увагу! Планові заходи державного нагляду (контролю) можуть здійснюватися одночасно за місцезнаходженням та/або будь-яким місцем провадження господарської діяльності суб’єкта господарювання або його відокремлених підрозділах, або у приміщенні органу державного нагляду (контролю) у випадках, передбачених законом, протягом строку здійснення одного планового заходу незалежно від адреси, зазначеної в річному плані.

За десять днів до перевірки Держпраці має повідомити підприємство про її проведення.

Чи проводитимуть перевірки під час карантину

Права суб’єктів господарювання під час перевірки

Підприємствам потрібно звернути особливу увагу на те, що зазначено як предмет перевірки. Знаючи предмет перевірки, підприємець може заздалегідь довідатися, які саме вимоги законодавства перевірятиме інспектор. Наприклад, якщо інспектор Держпраці перевіряє підприємство в рамках державного гірничого нагляду, він повинен перевіряти виконання вимог, перелічених тільки в уніфікованому акті для сфери державного гірничого нагляду.

Згідно зі ст. 10 Закону Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності контролерів не допускають до перевірки, а розпочату перевірку припиняють, якщо:

  • суб’єкт господарювання не отримав повідомлення про планову перевірку відповідно до закону;
  • порушено вимоги щодо періодичності перевірок або їх тривалість перевищує граничні строки.

Найменування суб’єкта господарювання має обов’язково бути зазначене в направленні на перевірку — документі, який повинен пред’явити інспектор при проведенні перевірки. Підприємство має право не допустити інспектора до проведення перевірки, якщо пред’явлене ним направлення не відповідає встановленим у законодавстві вимогам. Крім того, підприємство має право перевірити наявність відповідних повноважень особи, яка проводить перевірку, зокрема зателефонувати до органу контролю.

За результатами інспекційного відвідування інспектор складає акт, а якщо виявить порушення законодавства про працю — припис про їх усунення.

План перевірок Держпраці на 2022 рік  Які документи ви зобов’язані надати інспектору Держпраці під час перевірки

Комплексні перевірки підприємств

Якщо суб’єкт господарювання внесено до планів здійснення заходів державного нагляду (контролю) різних органів державного нагляду (контролю), це є підставою проведення комплексного планового заходу державного нагляду (контролю). Отже, радимо скачати не лише План перевірок Держпраці на 2022 рік, а також ознайомитися з Планом комплексних перевірок 2022.

Підприємство має право відмовитися від проведення комплексного планового заходу державного нагляду (контролю). Однак це можна зробити лише до затвердження плану, звернувшись письмово з відповідною заявою до ДРС.

Якщо підприємство виключають з комплексного плану перевірок на наступний рік, це не означає, що планової перевірки взагалі не буде. Інспектори прийдуть з перевірками в різний час — той, який був передбачений в річних планах контролюючих органів до того, коли система автоматично підібрала час комплексної перевірки.

logo