Телефонуйте безплатно на 0 800 212 312 — забирайте свій подарунок

Аптечка на підприємстві: як укомплектувати та зберігати ▶ ▷

Служба охорони праці

Затверджено план комплексних перевірок на 2019 рік (зі змінами)

  • 25 лютого 2019
  • 33750

Державна регуляторна служба наказом від 15.11.2018 р. № 152 затвердила План здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2019 рік. Ознайомтеся з планом та знайдіть у ньому власне підприємство.

Підставою для проведення комплексного планового заходу державного нагляду (контролю) щодо суб’єкта господарювання є внесення одного й того самого суб’єкта господарювання до планів здійснення заходів державного нагляду (контролю) різних органів державного нагляду (контролю).

23 січня 2019 року наказом Державної регуляторної служби України «По внесення змін до Плану комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2019 рік» № 7 внесено зміни у затверджений раніше План.

Скачатионовлений План комплексних перевірок на 2019 рік

Нагадуємо, такий комплексний плановий захід проводиться один раз на рік, а усі контролюючі органи, які запланували перевірити визначеного суб’єкта господарювання, можуть його перевірити виключно у строки, встановлені Планом здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2019 рік.

Станом на 21.02.2019 до Плану комплексних перевірок включено 30227 суб’єктів господарювання. 

Чи може підприємство відмовитися від проведення комплексної перевірки 

Суб’єкт господарювання має право відмовитися від проведення комплексного планового заходу державного нагляду (контролю). Для цього йому до затвердження плану комплексних перевірок необхідно письмово звернутись з відповідною заявою до ДРС.

У такому разі перевірка суб’єкта господарювання буде проводитьсь згідно з річними планами органів державного нагляду (контролю).

Затверджено план комплексних перевірок на 2019 рік Чи знаєте ви, з якої дати відлічувати 10 днів до перевірки Держпраці

Зверніть увагу!

Технічна реалізація відмови суб’єкта господарювання від проведення комплексної перевірки можлива виключно до затвердження плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю), оскільки чинне законодавство не передбачає можливості внесення змін до затвердженого плану комплексних перевірок.

Річні плани перевірок на 2019 рік

Річний план перевірок – це перелік суб’єктів господарювання, яких конкретна інспекція має намір перевірити наступного року (наступного за роком, в якому такий план складається).

Кожна інспекція (їх в Україні налічується більше 30-ти) складає свій власний річний план перевірок. Тому одне й те саме підприємство може фігурувати у планах одразу кількох інспекцій.

Найбільше перевірок у 2019 році (76 293) проведе Державна служба України з надзвичайних ситуацій. 21 902 перевірки планує провести Державна служба України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів. Держпраці у 2019 році перевірить 16 897 підприємств.

СкачатиПлан перевірок Держпраці на 2019 рік

У 2019 році найбільшу зацікавленість для перевіряльників становитимуть суб'єкти сільського господарства, освіти та гуртової торгівлі. Найбільша кількість перевірок очікується у Київській, Харківській та Дніпропетровській областях.

Яка інформація вказана у річних планах контролюючих органів

Крім найменувань суб’єктів господарювання, річні плани перевірок містять також багато іншої важливої інформації:

  • адресу (адреси), за якою (якими) проводитиметься перевірка;
  • код ЄДРПОУ та ступінь ризику суб’єкта господарювання, якого перевірятимуть;
  • предмет перевірки;
  • дату початку перевірки;
  • кількість днів (тривалість) перевірки.

Затверджено план комплексних перевірок на 2019 рік Вас може зацікавити стаття: Інспекції з праці по-новому, або Прощавайте, перевірки

Суб’єктам господарювання потрібно звернути особливу увагу на те, що зазначено як предмет перевірки. 

Це вказівка на сферу питань, які буде перевіряти інспектор під час перевірки. Від того, який предмет перевірки фігурує у річному плані, залежить, що інспектор може перевіряти, а що — ні. Конкретний перелік питань, що перевірятимуться, визначається для кожної сфери контролю у так званому чек-листі, складеному відповідно до затвердженої уніфікованої форми.

Знаючи предмет перевірки, підприємець може заздалегідь знати, які саме вимоги законодавства перевірятиме інспектор. Наприклад, якщо інспектор Держпраці перевіряє підприємство в рамках державного гірничого нагляду, він повинен перевіряти виконання вимог, перелічених тільки в уніфікованому акті для сфери державного гірничого нагляду.

Затверджено план комплексних перевірок на 2019 рік Ознайомтеся з алгоритмом дій державного інспектора Держпраці під час планової або позапланової перевірки підприємства

Крім того, суб’єктам господарювання потрібно звернути увагу, що у річних планах вказано кількість робочих (не календарних!) днів, протягом яких може здійснюватися перевірка, починаючи з дати початку перевірки. Продовження строку планової перевірки не допускається Законом.

Якщо з будь-яких підстав планова перевірка не проведена у передбачений планом період часу, інспектор не може провети планову перевірку в інші дні відповідного року.

Наприклад, дата початку перевірки підприємства призначена на 7 лютого, і строк її проведення визначений тривалістю 5 робочих днів. Отже, лише протягом цього часу, з 7 лютого по 11 лютого 2019 року, інспектор має провести планову перевірку. Він може завершити перевірку раніше – наприклад, 9 лютого, однак не має права продовжити строк перевірки, скажімо, до 15 лютого.

Затверджено план комплексних перевірок на 2019 рік Ви маєте це знати!

Якщо підприємство належить до суб’єктів великого або середнього підприємництва, строк проведення перевірки не може бути довшим, ніж 10 робочих днів (але може бути коротшим!). Для суб’єктів мікро- та малого підприємництва цей строк не може перевищувати 5 робочих днів.

Також важливо розуміти, до якого ступеня ризику належить суб’єкт господарювання. За загальним правилом суб'єкти господарювання, які належать до високого ступеня ризику, перевіряються не частіше 1 разу на 2 роки (але можуть перевірятися рідше); середнього – 1 разу на 3 роки, і незначного – не частіше 1 разу на 5 років.

Зверніть увагу, одне і те саме підприємство може належати до різних ступенів ризику для різних інспекцій (сфер контролю).

Затверджено план комплексних перевірок на 2019 рік Чи знаєте ви, які документи зобов’язані надати інспектору Держпраці під час перевірки

Наприклад, у 2019 році підприємство перевірятимуть Держпраці і Державна екологічна інспекція. Держпраці зарахувала це підприємство до високого ступеня ризику, а Державна екологічна інспекція – до незначного. Це означає, що наступна планова перевірка Держпраці для цього підприємства відбудеться не раніше 2021 року, а для Державної екологічної інспекції – 2024 року.

Однак, за наявності підстав, протягом цього часу можуть відбутися позапланові перевірки підприємства як з боку Держпраці, так і Державної екологічної інспекції.

Як діяти, якщо в річному плані допущено помилку

Якщо підприємець у найменуванні або коді ЄДРПОУ суб’єкта господарювання виявить помилку чи іншу неточність, він має право повідомити про це орган контролю. У річний план можна вносити технічні правки та зміни в назві суб’єкта господарювання.

Затверджено план комплексних перевірок на 2019 рік Пам’ятайте! Найменування суб’єкта господарювання має обов’язково бути зазначене в направленні на перевірку – документі, який повинен пред’явити інспектор при проведенні перевірки. Суб’єкт господарювання має право не допустити інспектора до проведення перевірки, якщо пред’явлене ним направлення не відповідає вимогам Закону (наприклад, містить неправильні дані про суб’єкта господарювання).

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ ЧЕРЕЗ СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися
Приєднуйтеся до закритого Клубу спеціалістів з охорони праці!

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

• професійних матеріалів сайту

• шпаргалок для безпомилкової роботи

• вебінарів та презентацій від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ ЧЕРЕЗ СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати