Замовляйте онлайн або телефонуйте безплатно 0 800 212 312

Активуйте подарунковий доступ ▶ ▷

Довідник спеціаліста з охорони праці

План комплексних перевірок на 2020 рік

25 листопада 2019
45632
Середній бал: 5 із 5
юрист-практик, експерт з питань охорони праці

Державна регуляторна служба затвердила План здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2020 рік. Скачайте документ та знайдіть там своє підприємство.


Комплексну перевірку суб’єктів господарювання проводять, якщо одне і те саме підприємство потрапляє в річний план перевірок двох або більше інспекцій. Отже, План комплексних перевірок підприємств на 2020 рік є одним-єдиним для всіх інспекційних органів.

Витрати на охорону праці: оформлюємо правильно

Комплексний план перевірок на 2020 рік

План здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2020 рік затверджено наказом ДРС від 15.11.2019 № 196.

Нагадуємо, такий комплексний плановий захід проводиться один раз на рік, а усі контролюючі органи, які запланували перевірити визначеного суб’єкта господарювання, можуть його перевірити виключно у строки, встановлені Планом здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю) на 2020 рік.

Станом на 25.11.2019 до Плану комплексних перевірок на 2020 рік включено 32 216 підприємств. 

Річні плани перевірок

Річний план перевірок – це перелік суб’єктів господарювання, яких конкретна інспекція має намір перевірити наступного року (наступного за роком, в якому такий план складається).

Кожна інспекція (їх в Україні налічується більше 30-ти) складає свій власний річний план перевірок. Тому одне й те саме підприємство може фігурувати у планах одразу кількох інспекцій.

При цьому не пізніше 1 грудня кожна інспекція повинна затвердити свій річний план перевірок на наступний рік. Саме цей затверджений річний план є остаточним.

Якщо контролери Держпраці на порозі

Затверджено план комплексних перевірок на 2019 рік (зі змінами)
Ірина Шкарівськаадвокат, постійний автор статей та лектор вебінарів на теми законодавства про охорону праці
Суб’єктам господарювання потрібно знати не лише про те, як підготвуватися до приїзду інспекторів, а також

Чи може підприємство відмовитися від проведення комплексної перевірки 

Суб’єкт господарювання має право відмовитися від проведення комплексного планового заходу державного нагляду (контролю). Для цього йому до затвердження плану комплексних перевірок необхідно письмово звернутись з відповідною заявою до ДРС.

У такому разі перевірка суб’єкта господарювання буде проводитьсь згідно з річними планами органів державного нагляду (контролю).

Зверніть увагу!

Технічна реалізація відмови суб’єкта господарювання від проведення комплексної перевірки можлива виключно до затвердження плану здійснення комплексних заходів державного нагляду (контролю), оскільки чинне законодавство не передбачає можливості внесення змін до затвердженого плану комплексних перевірок.

Яка інформація вказана у річних планах контролюючих органів

Крім найменувань суб’єктів господарювання, річні плани перевірок містять також багато іншої важливої інформації:

  • адресу (адреси), за якою (якими) проводитиметься перевірка;
  • код ЄДРПОУ та ступінь ризику суб’єкта господарювання, якого перевірятимуть;
  • предмет перевірки;
  • дату початку перевірки;
  • кількість днів (тривалість) перевірки.

Затверджено план комплексних перевірок на 2019 рік Ознайомтеся з алгоритмом дій державного інспектора Держпраці під час планової або позапланової перевірки підприємства 

Суб’єктам господарювання потрібно звернути особливу увагу на те, що зазначено як предмет перевірки. 

Це вказівка на сферу питань, які буде перевіряти інспектор. Від того, який предмет перевірки фігурує у річному плані, залежить, що інспектор може перевіряти, а що — ні. Конкретний перелік питань, що перевірятимуться, визначається для кожної сфери контролю у так званому чек-листі, складеному відповідно до затвердженої уніфікованої форми.

Знаючи предмет перевірки, підприємець може заздалегідь знати, які саме вимоги законодавства перевірятиме інспектор. Наприклад, якщо інспектор Держпраці перевіряє підприємство в рамках державного гірничого нагляду, він повинен перевіряти виконання вимог, перелічених тільки в уніфікованому акті для сфери державного гірничого нагляду.

Крім того, суб’єктам господарювання потрібно звернути увагу, що у річних планах вказано кількість робочих (не календарних!) днів, протягом яких може здійснюватися перевірка, починаючи з дати початку перевірки. Продовження строку планової перевірки не допускається Законом.

Якщо з будь-яких підстав планова перевірка не проведена у передбачений планом період часу, інспектор не може провети планову перевірку в інші дні відповідного року.

Наприклад, дата початку перевірки підприємства призначена на 7 лютого, і строк її проведення визначений тривалістю 5 робочих днів. Отже, лише протягом цього часу, з 7 лютого по 11 лютого 2019 року, інспектор має провести планову перевірку. Він може завершити перевірку раніше – наприклад, 9 лютого, однак не має права продовжити строк перевірки, скажімо, до 15 лютого.

Якщо підприємство належить до суб’єктів великого або середнього підприємництва, строк проведення перевірки не може бути довшим, ніж 10 робочих днів (але може бути коротшим!). Для суб’єктів мікро- та малого підприємництва цей строк не може перевищувати 5 робочих днів.

Затверджено план комплексних перевірок на 2019 рік Чи знаєте ви, які документи зобов’язані надати інспектору Держпраці під час перевірки 

Також важливо розуміти, до якого ступеня ризику належить суб’єкт господарювання. За загальним правилом суб’єкти господарювання, які належать до високого ступеня ризику, перевіряються не частіше 1 разу на 2 роки (але можуть перевірятися рідше); середнього – 1 разу на 3 роки, і незначного – не частіше 1 разу на 5 років.

Зверніть увагу, одне і те саме підприємство може належати до різних ступенів ризику для різних інспекцій (сфер контролю).

Наприклад, у 2020 році підприємство перевірятимуть Держпраці і Державна екологічна інспекція. Держпраці зарахувала це підприємство до високого ступеня ризику, а Державна екологічна інспекція – до незначного. Це означає, що наступна планова перевірка Держпраці для цього підприємства відбудеться не раніше 2022 року, а для Державної екологічної інспекції – 2025 року.

Однак, за наявності підстав, протягом цього часу можуть відбутися позапланові перевірки підприємства як з боку Держпраці, так і Державної екологічної інспекції.

Як підготуватися до перевірки Держпраці

Як діяти, якщо в річному плані допущено помилку

Якщо підприємець у найменуванні або коді ЄДРПОУ суб’єкта господарювання виявить помилку чи іншу неточність, він має право повідомити про це орган контролю. У річний план можна вносити технічні правки та зміни в назві суб’єкта господарювання.

Затверджено план комплексних перевірок на 2019 рік Пам’ятайте! Найменування суб’єкта господарювання має обов’язково бути зазначене в направленні на перевірку – документі, який повинен пред’явити інспектор при проведенні перевірки. Суб’єкт господарювання має право не допустити інспектора до проведення перевірки, якщо пред’явлене ним направлення не відповідає вимогам Закону (наприклад, містить неправильні дані про суб’єкта господарювання).

logo
Набридло це спливаюче вікно?

Зареєструйтеся —
і скачуйте все! 
 

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Зареєструватися і скачати
Набридло це спливаюче вікно?

Зареєструйтеся —
і скачуйте все! 
 

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Зареєструватися і скачати
Дочитайте статтю після легкої реєстрації


і скачуйте інструкції з охорони праці


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт Знадобиться лише хвилина!
Зареєструватися і дочитати