Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Інструкція з охорони праці: чи обов’язково узгоджувати з юристом

  • 11 липня 2016
  • 4120

Положенням про розробку інструкцій з охорони праці передбачено, що юрисконсульт має погоджувати інструкції з охорони праці на підприємстві. Чи має право роботодавець ввести в дію інструкцію без погодження їх юристом

Правову допомогу підприємству надає юридична служба, захищаючи права підприємства як юридичної особи, а також права його працівників в процесі виробничої діяльності. Зокрема, юридична служба контролює, аби на підприємстві правильно застосовувалися нормативно-правові акти та інші документи, подає керівникові пропозиції щодо вирішення правових питань, пов’язаних з діяльністю підприємства.

Також юридична служба розробляє та долучається до розроблення проектів актів та інших документів з питань діяльності підприємства.

Юридична служба здійснює юридичну експертизу проектів актів та інших документів, які розробляються структурними підрозділами, та погоджує ці документи за наявності віз керівників структурних підрозділів або їх замісників. Якщо юридична служба виявляє невідповідність проекту акта чи іншого документа законодавчим вимогам, вона має подати структурному підрозділу пропозиції щодо доопрацювання документа. Разом із структурними підрозділами підприємства юридична служба має переглядати документи та приводити їх у відповідність із законодавством.

Якщо є необхідність внести зміни до актів та інших документів, визнати їх нечинними або скасувати, то юридична служба інформує про це керівника підприємства.

Зазвичай, особою, яка виконує функції юридичної служби на підприємстві, є юрисконсульт І або ІІ категорії. Обов’язки юрисконсульта визначено у Випуску 1 ДКХП «Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності», затвердженому наказом Мінпраці від 29.12.2004 № 336.

Фахівці стверджуюють, що під час вирішення виробничих питань, пов’язаних з охороною праці, функції юридичної служби мають обмежуватися лише правовим забезпеченням.

Чи має юрисконсульт брати участь у розробленні інструкцій з охорони праці? Фахівці рекомендуюють, що не варто залучати юриста до розроблення інструкції з охорони праці на підприємстві в частині розроблення та дотримання технологічних регламентів виробничих процесів, адже юрист не є технічним фахівцем.

Проте погоджувати інструкцію з охорони праці з юрисконсультом потрібно. Це передбачено у додатку 5 до Положення про розробку інструкцій з охорони праці, затвердженого наказом Держнаглядохоронпраці від 29.01.1998 № 9 (НПАОП 0.00-4.15-98). Хоча у цьому документі не визначено, які конкретно питання слід погоджувати з юрисконсультом.

Роботодавець має право своїм наказом визначати порядок запровадження інструкцій з охорони праці на підприємстві, а також може ввести на підприємстві в дію інструкції з охорони праці без погодження її юрисконсультом.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Приєднуйтеся до закритого Клубу спеціалістів з охорони праці!

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

• професійних матеріалів сайту

• шпаргалок для безпомилкової роботи

• вебінарів та презентацій від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати