Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

III група з електробезпеки

  • 5 листопада 2018
  • 465

Група з електробезпеки є показником фахового рівня працівника під час виконання електротехнічних робіт. Фахівці, зайняті на роботах з різними електроустановками, повинні пройти спеціальну професійну навчальну підготовку, що дає їм право працювати без ризиків для власного життя і здоров’я. Про вимоги для присвоєння III групи з електробезпеки ми розповімо далі.

Існує 5 кваліфікаційних груп з електробезпеки, вимоги до присвоєння яких визначено у Правилах безпечної експлуатації електроустановок споживачів, затверджених наказом Комітету по нагляду за охороною праці Міністерства праці та соціальної політики України від 09.01.1998 № 4 (далі – ПБЕЕС) та Правилах технічної експлуатації електроустановок споживачів (редакція наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 13.02.2012 № 91 (далі – ПТЕЕС).

Працівники, котрі обслуговують електроустановки, зобов’язані знати ПБЕЕС відповідно до займаної посади чи роботи, яку вони виконують, і мати відповідну групу з електробезпеки.

V група  з електробезпеки Як присвоїти працівнику групу з електробезпеки – розповідає експерт

Для присвоєння чергової групи з електробезпеки необхідно мати мінімальний стаж роботи в електроустановках з попередньою групою, зазначений у додатку 1 до п. 2.1.3 Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів.

Зокрема, для присвоєння III групи з електробезпеки електротехнічні працівники, адміністративно-технічні, інспектувальні, чергові, ремонтні та оперативно-ремонтні працівники повинні мати мінімальний стаж роботи в електроустановках з попередньою групою (тобто II групою):

  • з вищою технічною чи спеціальною електротехнічною середньою освітою – не менше одного місяця;
  • які закінчили спеціалізовані ПТУ та без спеціальної освіти – не менше 2-х місяців.  

Для практикантів університетів і коледжів такий стаж має становити не менше 3-х місяців, а для практикантів профтехучилищ – 6 місяців.

Для одержання III групи з електробезпеки працівники мають:

Положеннями пункту 2.2.3 ПБЕЕС встановлено, що оперативні працівники, які обслуговують електроустановки одноосібно, та ті старші в зміні чи бригаді оперативні працівники, за якими закріплені електроустановки, повинні мати групу з електробезпеки IV в електроустановках напругою понад 1000 В і III – в електроустановках напругою до 1000 В.

Таким чином, працівники, які обслуговують електроустановки напругою до 1000 В, повинні мати III (третю) групу з електробезпеки, пройшовши при цьому навчання і перевірку знань, згідно з вимогами п. 2.1.1 ПБЕЕС.

Працівнику, який пройшов перевірку знань ПБЕЕС, видається посвідчення з електробезпеки, встановленої додатком 2 до ПБЕЕС форми, яке він зобов’язаний мати при собі під час роботи. Посвідчення видається комісією з перевірки знань підприємства після перевірки знань і є дійсним тільки після внесення відповідних записів. Воно засвідчує право на самостійну роботу в електроустановках на зазначеній посаді за фахом.

V група  з електробезпеки Перевірте себе! Знайдіть на фото порушення вимог електробезпеки під час експлуатації розподільчих електромереж та за потреби перегляньте НПАОП, на які посилається експерт у статті з Довідника.

Під час виконання службових обов’язків працівник повинен мати з собою посвідчення. За його відсутності або за наявності посвідчення з простроченими термінами перевірки знань працівник до роботи не допускається.

Посвідчення про перевірку знань підлягає заміні у випадку зміни посади або за відсутності місця для записів.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Приєднуйтеся до закритого Клубу спеціалістів з охорони праці!

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

• професійних матеріалів сайту

• шпаргалок для безпомилкової роботи

• вебінарів та презентацій від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати