Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Звіт із праці № 1-ПВ (квартальний)

  • 1 листопада 2018
  • 1080

Суб’єкти господарювання зобов’язані вести первинний (оперативний) облік результатів своєї роботи, складати та подавати відповідно до вимог закону статистичну інформацію та інші дані, визначені законом. Одним із видів такої статистичної інформації є «Звіт із праці» № 1-ПВ (квартальний).

Нормативне регулювання

Система статистичної інформації, її джерела і режим визначаються Законом України «Про державну статистику» від 17.09.1992 р. № 2614-XII (у редакції Закону від 13.07.2000 р. № 1922-III) та іншими нормативно-правовими актами в цій галузі.

Статтею 18 названого вище Закону суб’єктів господарювання (респондентів) зобов’язано безкоштовно, в повному обсязі, за формою, передбаченою звітно-статистичною документацією, у визначені строки подавати органам державної статистики достовірну статистичну інформацію і дані бухгалтерського обліку.

Нова форма «Звіт із праці» (квартальнй) 2019

З метою подальшого вдосконалення державних статистичних спостережень зі статистики праці й отримання повної, всебічної та об’єктивної статистичної інформації наказом Держстату від 06.07.2018 № 134 затверджена нова форма державного статистичного спостереження № 1-ПВ (квартальна) «Звіт із праці». При цьому вона вводиться в дію, починаючи зі звіту за І квартал 2019 року.

СкачатиЗвіт із праці № 1-ПВ (квартальний) 2019

Водночас з 1 лютого 2019 року втрачає чинність відповідний наказ Держстату від 10 червня 2016 року № 90 «Про затвердження форм державного статистичного спостереження № 1-ПВ (місячна) та № 1-ПВ (квартальна) «Звіт із праці» (зі змінами) у частині форми № 1-ПВ (квартальна) «Звіт із праці».

Держстат також підготував Роз’яснення щодо форми державного статистичного спостереження № 1-ПВ (квартальна) «Звіт із праці» від 06.07.2018 р. № 17.4-12/11. Роз’яснення містить детальні пояснення щодо порядку заповнення кожного із шести розділів форми № 1-ПВ (квартальна).

СкачатиРоз’яснення щодо форми державного статистичного спостереження № 1-ПВ (квартальна) «Звіт із праці»

Слід також мати на увазі, що з 1 січня 2019 року вводяться в дію нові Методологічні положення обстеження робочої сили (наказ Держстату від  06.07.2018 № 128). Отримані внаслідок проведення таких обстежень дані будуть використовуватись для аналізу соціально-економічної ситуації в країні, здійснення розрахунків макроекономічних показників, моніторингу ефективності реалізації державної політики на ринку праці тощо.

Звіт із праці № 1-ПВ (квартальний) Чи знаєте ви, Які помилки у табелі обліку робочого часу у шкідливих умовах коштуватимуть підприємству від 32 000 грн і дорожче

Слід також мати на увазі, що з 1 січня 2019 року вводяться в дію нові Методологічні положення обстеження робочої сили (наказ Держстату від  06.07.2018 № 128). Отримані внаслідок проведення таких обстежень дані будуть використовуватись для аналізу соціально-економічної ситуації в країні, здійснення розрахунків макроекономічних показників, моніторингу ефективності реалізації державної політики на ринку праці тощо.

Формування сукупності звітних одиниць для проведення державного статистичного спостереження «Обстеження підприємств з питань статистики праці» здійснюється на державному рівні згідно з Методикою формування сукупності для проведення обстеження підприємств із питань статистики праці, затвердженої наказом Держстату від 26.01.2016 р. № 14, відповідно до якої для організації обстеження застосовується комбінований підхід, за яким підприємства з кількістю працівників 50 і більше осіб обстежуються на суцільній основі, а підприємства з кількістю працівників від 10 до 49 осіб – на базі вибіркового методу.

Звіт із праці № 1-ПВ (квартальний) Щодо заповнення форми державного статистичного спостереження № 1-ПВ (місячна) «Звіт із праці» – читайте в Довіднику

З питань статистики праці, щоквартально, впродовж 2018 року, респонденти подають звітні дані № 1-ПВ «Звіт з праці» (наказ Держстату від 10.06.2016 № 90 зі змінами, внесеними наказом Держстату від 15.02.2017 № 39).

Форма державного статистичного спостереження поширюється на юридичних осіб та їхні відокремлені підрозділи за переліком, установленим органами державної статистики.

Звіт можна подавати до органів державної статистики в електронному вигляді.

Звіт із праці (квартальнй)

Форма 1-ПВ «Звіт із праці» (квартальна) подається не пізніше 7-го числа місяця, наступного за звітним періодом, вона складається із семи розділів. Джерелами інформації для її показників є первинні облікові документи, документи бухгалтерського обліку і фінансової звітності та інші документи, передбачені нормами чинного законодавства.

При складанні звіту респондентам пропонується користуватися такими документами:

  • Інструкцією зі статистики кількості працівників, затвердженою наказом Держкомстату від 28.09.2005 № 286 (зі змінами);
  • Інструкцією зі статистики заробітної плати, затвердженою наказом Держкомстату від 13.01.2004 № 5.

Відомості повинні надаватись на дискретній (роздільній) основі, тобто показники розділів І, ІІ, ІІІ, V форми №1-ПВ (квартальна) заповнюються лише за відповідний звітний квартал.

Слід враховувати, що за неподання органам державної статистики даних для проведення державних статистичних спостережень або подання їх недостовірними, не в повному обсязі, не за формою, передбаченою звітно-статистичною документацією, чи із запізненням ст. 186-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачено накладення штрафу на посадових осіб та громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від десяти до п’ятнадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ ЧЕРЕЗ СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися
Приєднуйтеся до закритого Клубу спеціалістів з охорони праці!

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

• професійних матеріалів сайту

• шпаргалок для безпомилкової роботи

• вебінарів та презентацій від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
АБО ЗАЙТИ ЧЕРЕЗ СОЦМЕРЕЖІ
Зареєструватися

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати