Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Посвідчення з електробезпеки

  • 30 жовтня 2018
  • 624

Посвідчення з електробезпеки є документом про те, що працівник пройшов перевірку знань і отримав право на самостійну роботу в електроустановках на зазначеній посаді за фахом. Хто видає таке посвідчення, в яких випадках воно не дійсне та чи потрібно його постійно мати при собі – детальніше дізнайтеся зі статті.

Посвідчення з електробезпеки: загальні вимоги

Згідно з Правилами безпечної експлуатації електроустановок споживачів, затвердженими наказом Комітету по нагляду за охороною праці Міністерства праці та соціальної політики України від 9.01.1998 р. № 4 (далі – Правила), посвідчення про перевірку знань працівника є документом, який засвідчує право на самостійну роботу в електроустановках на зазначеній посаді за фахом.

СкачатиПосвідчення з електробезпеки

Посвідчення про перевірку знань складається з твердої обкладинки і блоку сторінок.

Посвідчення з електробезпеки

Під час виконання службових обов’язків працівник повинен мати з собою посвідчення про перевірку знань.

За відсутності посвідчення, або за наявності посвідчення з простроченими термінами перевірки знань, працівник до роботи не допускається.

V група  з електробезпеки Перевірте себе! Знайдіть на фото порушення вимог електробезпеки під час експлуатації розподільчих електромереж та за потреби перегляньте НПАОП, на які посилається експерт у статті з Довідника.

Посвідчення про перевірку знань підлягає заміні у випадку зміни посади або за відсутності місця для записів.

Забороняється допускати до роботи в електроустановках осіб, які не пройшли навчання і перевірку знань Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів.

Хто видає посвідчення з електробезпеки

Посвідчення про перевірку знань видається працівникові комісією з перевірки знань підприємства, організації після того, як він пройде перевірку знань. Воно є дійсним тільки після внесення відповідних записів.

Посвідчення з електробезпеки Вам потрібно знати, хто має право вилучити посвідчення з електробезпеки!

Якщо працівник продемонстрував незадовільний рівень знань, посвідчення вилучається комісією з перевірки знань. У разі вигасання терміну дії медичного огляду, посвідчення вилучається  керівником структурного підрозділу.

V група  з електробезпеки Як присвоїти працівнику групу з електробезпеки – розповідає експерт

Працівники, зайняті виконанням спеціальних видів робіт, до яких висуваються додаткові вимоги безпеки, мають бути навчені безпечному виконанню таких робіт і мати відповідний запис про це у посвідченні з перевірки знань з питань охорони праці.

Які записи вносяться у посвідчення

Якщо працівник пройшов спеціальне навчання методам безпечного виконання робіт на струмовідних частинах електроустановок під наведеною напругою з перевіркою знань, у його посвідченні робиться відповідний запис про надання права на проведення таких робіт. 

Працівники, які виконують верхолазні роботи, повинні мати відповідний запис в посвідченні про перевірку знань.

Посвідчення з електробезпеки Працівника вразило електричним струмом. Що робити?

Іменні посвідчення про перевірку знань встановленої форми повинні мати відряджені працівники. Перевірка знань Правил таких працівників провадиться за місцем основної роботи.

Більше вимог у Правилах передбачено до працівників, які виконують електрозварювальні роботи. Це мають бути робітники, не молодші 18 років, які пройшли медичний огляд, спеціальну підготовку та перевірку теоретичних знань і практичних навиків, знань інструкцій з охорони праці і мають кваліфікаційне посвідчення з записом про допуск на виконання цих робіт, спеціальне навчання (пожежно-технічний мінімум) та щорічну перевірку знань з одержанням спеціального посвідчення згідно з вимогами Правил пожежної безпеки в Україні.

До ремонту вибухозахищеного електрообладнання допускаються особи, які пройшли, одночасно з перевіркою знань Правил технічної експлуатації електроустановок споживачів і Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів, також перевірку знань інструкцій заводів-виробників, державних стандартів на вибухозахищене електрообладнання. Про це також має бути відповідний запис у посвідченні про перевірку знань.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Приєднуйтеся до закритого Клубу спеціалістів з охорони праці!

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

• професійних матеріалів сайту

• шпаргалок для безпомилкової роботи

• вебінарів та презентацій від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати