Навчання працівників за ПТЕЕС та група з електробезпеки

1831
Чи можна у комісії підприємства проводити навчання та перевірку знань працівників (які не є інженерно-технічними працівниками) за Правилами технічної експлуатації електроустановок споживачів із присвоєнням відповідної групи з електробезпеки?

Правила технічної експлуатації електроустановок споживачів, затверджені наказом Міністерства палива та енергетики України від 25.07.2006 № 258 (у редакції наказу від 13.02.2012 № 91; далі — ПТЕЕС), розрізняють навчання та перевірку знань електротехнічних та електротехнологічних працівників:

  • навчання з питань технічної експлуатації електроустановок, яке проводиться відповідно до Положення про спеціальну підготовку і навчання з питань технічної експлуатації об’єктів електроенергетики, затвердженого наказом Міністерства палива та енергетики України від 09.02.2004 № 75;
  • навчання з питань охорони праці, яке проводиться відповідно до Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого наказом Держгірпромнагляду від 26.01.2005 № 15 (далі — Типове положення);
  • навчання з пожежної безпеки, яке проводиться відповідно до Типового положення про інструктажі, спеціальне навчання та перевірку знань з питань пожежної безпеки на підприємствах, в установах та організаціях України, затвердженого наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 29.09.2003 № 368.

Перевірку знань із зазначених вище напрямів можна проводити разом (п. 2.13 розділу IV ПТЕЕС). Перевірка знань кожного працівника здійснюється індивідуально за затвердженими керівником центральної комісії споживача з перевірки знань білетами або за допомогою тестування із подальшим опитуванням. Результати перевірки знань оформлюють протоколом із занесенням записів у журналі перевірки знань. У разі проходження перевірки знань з питань технічної експлуатації електроустановок споживачів, пожежної безпеки та охорони праці записи про проходження перевірки знань з цих питань оформлюють окремо за підписом усіх членів комісії (п. 2.23 розділу IV ПТЕЕС).

Керівник споживача з урахуванням енергоємності та складу енергетичного обладнання повинен організувати розроблення та затвердити положення про спеціальну підготовку і навчання електротехнічних та електротехнологічних працівників з питань технічної експлуатації електроустановок споживачів, яке може поєднуватись з положенням про навчання з питань охорони праці (п. 2.5 розділу IV ПТЕЕС).

ПТЕЕС допускає присвоювати групи з електробезпеки електротехнічним та електротехнологічним працівникам на підприємстві за умови наявності у працівника базової електротехнічної освіти та легітимності складу комісії з перевірки знань. При цьому вказані працівники повинні проходити 1 раз на 5 років навчання у спеціалізованому навчальному закладі з метою підвищення кваліфікації з питань технічної експлуатації електроустановок споживачів (п. 2.18 розділу IV ПТЕЕС).

Слід зазначити, що відповідно до пункту 3.10 Порядку № 15 участь представника Держгірпромнагляду у складі комісії обов’язкова лише під час первинної перевірки знань з питань охорони праці у працівників, які залучаються до виконання робіт підвищеної небезпеки.



Освітні заходи

Освітні заходи

Перевірте свої знання та здобудьте нові

Взяти участь

Інтернет-магазин

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз

Живе спілкування з редакцією

ЖУРНАЛИ ДЛЯ СПЕЦІАЛІСТА З ОХОРОНИ ПРАЦІ

Розсилка





© Служба охорони праці, 2017. Усі права захищено

Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Свідоцтво про державну реєстрацію
КВ 14788-3759 Р від 17.06.2008


  • Ми в соцмережах
Файл доступний лише для зареєстрованих користувачів!



Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ форми, зразки та бланки документів з охорони праці без обмежень.



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стоп! Матеріал тільки для зареєстрованих користувачів





Щоб повернутися до статті, ЗАРЕЄСТРУЙТЕСЯ НА ПОРТАЛІ. Це займе не більше 1 хв — натомість надалі читатимете статті, запитання та відповіді без обмежень.



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І отримати доступ на сайт
Знадобиться лише хвилина!
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль