Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

V група з електробезпеки

 • 24 жовтня 2018
 • 273

Від кваліфікації електротехнічного персоналу, його знань та навичок істотно залежить безпека при експлуатації та обслуговуванні електроустановок. Для електротехнічного персоналу встановлено п’ять кваліфікаційних груп з електробезпеки. У статті ми розглянемо вимоги до присвоєння V групи з електробезпеки.

Нормативне регулювання

Вимоги до присвоєння кваліфікаційних груп з електробезпеки визначено у Правилах безпечної експлуатації електроустановок споживачів, затверджених наказом Комітету по нагляду за охороною праці Міністерства праці та соціальної політики України від 09.01.1998 № 4 (НПАОП 40.1-1.21-98; далі — ПБЕЕС) та Правилах технічної експлуатації електроустановок споживачів (редакція наказу Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 13.02.2012 № 91 (ПТЕЕС).

Відповідно до ПБЕЕС  електротехнічними працівниками є особи, посада або професія яких пов’язана з обслуговуванням електроустановок, які склали іспит з Правил безпеки під час експлуатації електроустановок споживачів і мають групу з електробезпеки.

V група з електробезпеки Перевірте себе! Знайдіть на фото порушення вимог електробезпеки під час експлуатації розподільчих електромереж та за потреби перегляньте НПАОП, на які посилається експерт у статті з Довідника.

Працівники, посада або професія яких пов’язана з експлуатацією електротехнічної частини виробничого обладнання, обов’язки котрих не стосуються обслуговування його електроприводу, називаються електротехнологічними працівниками.

V група з електробезпеки

Особи, які належать до цієї групи, повинні:

 • знати всі схеми та обладнання своєї дільниці;
 • знати ПТЕ та правила технічної безпеки у загальній та спеціальній частинах та чим викликана та чи інша вимога правил;
 • знати будову електричних установок та вміти їх обслуговувати; 
 • знати правила безпеки та правила допуску до роботи в електричних установках, спеціальні правила безпеки з тих видів робіт, які входять до кола їх обов’язків;
 • вміти організувати безпечне виконання робіт та здійснювати нагляд в електричних установках будь-якої напруги та надавати домедичну допомогу;
 • вміти навчати персонал інших груп правил безпеки і наданню першої допомоги потерпілому.

Згідно з додатком 1 до п. 2.1.3 Правил безпечної експлуатації електроустановок споживачів для присвоєння V групи з електробезпеки  електротехнічні працівники, адміністративно-технічні, інспектувальні, чергові, ремонтні та оперативно-ремонтні працівники з вищою технічною чи спеціальною електротехнічною середньою освітою повинні мати мінімальний стаж роботи в електроустановках з попередньою групою (тобто IV групою) не менше 6 місяців.

Працівники, які закінчили спеціалізовані ПТУ, повинні мати відповідний стаж не менше 12 місяців, а працівники без спеціальної освіти – 24 місяці.

Потрібно мати на увазі таке:

 • для одержання V групи з електробезпеки вимагається спеціальне навчання стосовно посади, яку займає працівник;
 • присвоєння цієї групи електротехнологам проводиться у виняткових випадках;
 • стаж роботи та група з електробезпеки в електроустановках до 1000 В не враховується під час визначення мінімального стажу в електроустановках понад 1000 В.

Працівнику, який пройшов перевірку знань Правил, видається посвідчення, яке він зобов’язаний мати при собі під час роботи. Посвідчення видається комісією з перевірки знань підприємства після перевірки знань і є дійсним тільки після внесення відповідних записів. Воно засвідчує право на самостійну роботу в електроустановках на зазначеній посаді за фахом.

V група з електробезпеки Як присвоїти працівнику групу з електробезпеки – розповідає експерт

За відсутності посвідчення або у разі якщо у ньому прострочений термін перевірки знань, працівник до роботи не допускається.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Приєднуйтеся до закритого Клубу спеціалістів з охорони праці!

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

• професійних матеріалів сайту

• шпаргалок для безпомилкової роботи

• вебінарів та презентацій від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати