Акт про пожежу

22 квітня 2020
3718
Середній бал: 5 із 5
юрист-практик, експерт з питань охорони праці

Згідно з законодавством всі пожежі незалежно від місця їх виникнення та наслідків підлягають обліку. Такий облік дає змогу проаналізувати причини та умови виникнення пожеж, стан пожежної безпеки населених пунктів і об’єктів, а також спрогнозувати ситуацію та розробити запобіжні заходи для забезпечення безпеки людей, збереження матеріальних цінностей, створення належних умов для гасіння пожеж.

Правила пожежної безпеки в Україні, затверджені наказом МНС України від 19 жовтня 2004 № 126, зобов’язують власників підприємств та уповноважені ними органи проводити службове розслідування випадків пожеж. Для цього після ліквідації кожної пожежі утворюється комісія, яка проводить розслідування.

Що має знати та вміти відповідальний за пожежну безпеку

До складу такої комісії входить мінімум троє осіб, зокрема:

  • представник від територіального органу ДСНС;
  • сам потерпілий;
  • представник адміністрації або власник об’єкта.

Чи потрібно на підприємстві обов’язково вводити до штатного розпису посаду інженера з пожежної безпеки з покладанням на нього обов’язків з питань цивільного захисту? Та чи правомірно інженеру з охорони праці суміщати посаду інженера з пожежної безпеки, на якого покладено виконання обов’язків цивільного захисту? Дізнайтеся думку експерта.

Документом, який засвідчує факт пожежі, є акт про пожежу, що підписується комісією, яка проводить розслідування.

Акт про пожежу має бути підписаний членами комісії щонайменше у 2-х примірниках:

  • перший зберігається у місцевому державному органі пожежного нагляду;
  • другий отримує представник адміністрації об’єкта, на якому виникла пожежа, або його власник, або потерпілий за їхньою вимогою.

logo