Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Якщо хочете поскаржитися на роботодавця – робіть це правильно

  • 16 жовтня 2018
  • 915

Звернення з питань додержання законодавства про працю мають бути оформлені відповідно до вимог чинного законодавства. Адже в іншому випадку відреагувати належним чином на таке звернення Держпраці не зможе. У статті наведено найбільш типові помилки при поданні звернень з питань додержання законодавства про працю.

Державний інспектор з питань праці проводить перевірки з питань додержання законодавства про працю у випадку звернення до Управління громадянина (громадян), як особи (осіб), чиї права порушені або його (їх) уповноваженого представника, повноваження якого оформлені відповідно до чинного законодавства (ст. 5 Закону «Про звернення громадян»).

У сфері промислової безпеки та охорони праці наглядова діяльність здійснюється шляхом проведення планових та позапланових перевірок.

Оформлюємо звернення про порушення трудових прав правильно: Держпраці навела найхарактерніші помилки Важливо розуміти наслідки перевірок: чи може Держпраці зупинити роботу підприємства та яка відповідальність чекає на підприємство-порушника?

Позапланові заходи державного нагляду (контролю) дозволяється проводити винятково з підстав, визначених у ст. 6 Закону «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Підставами для здійснення позапланових заходів державного нагляду є звернення фізичної особи (фізичних осіб) про порушення, що спричинило шкоду її (їхнім) правам, законним інтересам, життю чи здоров'ю, навколишньому природному середовищу чи безпеці держави, з додаванням документів чи їх копій, що підтверджують такі порушення (за наявності). Позаплановий захід у такому разі здійснюється виключно за погодженням Мінсоцполітики.

У низці випадків у зверненнях, які надходять на адресу Управління, відсутня необхідна інформація про суб’єкт господарювання, а саме:

  • неточна або неповна назва;
  • код ЄДРПОУ (ідентифікаційний код);
  • місце реєстрації (місце проживання);
  • фактична адреса здійснення господарської діяльності суб’єкта господарювання;
  • прізвище, ім’я та по батькові керівника;
  • немає документів, які підтверджують порушення прав громадянина тощо.

Оформлюємо звернення про порушення трудових прав правильно: Держпраці навела найхарактерніші помилки Перевірка підприємства – це ще не кінець світу, адже інспектори теж люди та іноді помиляються. Дізнайтеся, які помилки представників Держпраці під час інспекції вам на руку та як обернути ситуацію на свою користь.

Відсутність вичерпної інформації у зверненнях позбавляє Держпраці можливості оперативного розгляду звернення та прийняття обґрунтованого рішення.

Найхарактернішими помилками при поданні звернень є:

1. Відсутність підстав для проведення фахівцями Держпраці інспекційного відвідування роботодавця, оскільки порушуються трудові права не заявника, а сторонньої особи.

2. Відсутність підстав для проведення позапланової перевірки з охорони праці, оскільки бракує фактів, що підтверджують завдання шкоди особі, її правам, законним інтересам, життю чи здоров’ю, навколишньому природному середовищу чи безпеці держави.

3. У зверненні вказано недостовірну (неповну) інформацію про суб’єкта господарювання.

4. Ненадання документів (копій), що підтверджують порушення трудових прав особи (за наявності таких документів).

Джерело інформації: Управління Держпраці у Черкаській області 

Оформлюємо звернення про порушення трудових прав правильно: Держпраці навела найхарактерніші помилки Докладніше про те, як представники Держпраці проводять планові та позапланові перевірки на підприємствах та якими нормативними актами вони керуються під час перевірок, читайте у статті з Довідника: що варто знати про перевірки Держпраці 2018 року?

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Приєднуйтеся до закритого Клубу спеціалістів з охорони праці!

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

• професійних матеріалів сайту

• шпаргалок для безпомилкової роботи

• вебінарів та презентацій від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати