Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Акт про відмову у підписанні припису інженера з охорони праці

  • 13 вересня 2018
  • 1495

Інженер з охорони праці має право видавати керівникам структурних підрозділів підприємства обов’язкові для виконання приписи щодо усунення наявних недоліків. Однак винні у порушеннях особи не завжди хочуть їх підписувати. У такій ситуації важливо знати, як правильно оформити акт про відмову від підпису припису. У статті ви знайдете зразок такого акта та поради щодо того, як діяти в конфліктній ситуації.

Спочатку – детальніше про права інженера із охорони праці. Згідно з Типовим положенням про службу охорони праці спеціалісти служби охорони праці мають право:

Зверніть увагу!

Припис спеціаліста з охорони праці, зокрема про зупинення робіт, може скасувати в письмовій формі лише посадова особа, якій підпорядкована служба охорони праці.

Як скласти Акт про відмову від підпису припису інженера з охорони праці

СКАЧАТИАкт про відмову у підписанні припису інженера з охорони праці

Якщо керівник структурного підрозділу відмовляється підписувати припис інженера з охорони праці, потрібно правильно зафіксувати відмову. Передусім потрібно скласти акт про відмову в отриманні (підписанні) документів.

В акті мають бути зафіксовані факти порушень, підкріплені підписами очевидців. Акт цінний тим, що можна детально (зі вказівкою годин, хвилин) зафіксувати ту чи ту подію, що має істотне значення, коли виникнуть небезпечні виробничі ситуації.

Акт про відмову у підписанні припису інженера з охорони праці Дізнайтеся більше про Ідентифікацію об’єктів підвищеної небезпеки

Крім того у доповідній (службовій) записці на ім’я керівника підприємства потрібно описати у подробицях усі обставини події та повідомити керівнику про оформлений акт та про необхідність притягти порушника до відповідальності.

Не менш важливо під час наради з питань охорони праці зробити доповідь та перелічити документи, у яких зафіксована відмова.

Якщо керівник відмовляється розбиратися у ситуації

Наприклад, керівник не хоче приймати акти та пояснення. У такому випадку документи можна надіслати поштою.

В усіх конфліктних ситуаціях, коли необхідно надіслати кореспонденцію, листи направляйте з оголошеною цінністю з описом вкладення. Завдяки цьому способу листування у вас залишиться опис вкладення, де йдеться, які документи ви вклали до конверта. Опис вкладення, поштову квитанцію та примірник документів, які надсилали, обов’язково збережіть.
 

Якщо керівник структурного підрозділу підприємства відмовляється ставити підпис, який підтверджує отримання припису, можна надіслати відповідне подання на ім’я особи, якій адміністративно підпорядкований цей структурний підрозділ, або роботодавцю (п. 4 Типового положення № 255). При цьому на приписі потрібно зазначити: «Від підпису відмовився» та дату відмови.

Щоб знати, як діяти, аби керівники структурних підрозділів й адміністрація підприємства рахувалися з вами як із фахівцем, скористайтеся порадами з Довідника спеціаліста з охорони праці.

У статті наведено не просто набір абстрактних порад – експерт детально розповідає, як саме потрібно діяти, щоб кожна з них стала ефективним інструментом захисту своїх законних прав. Дізнайтеся також на конкретних прикладах про те, чим закінчилися ігнорування норм охорони праці для керівних осіб підприємств.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Приєднуйтеся до закритого Клубу спеціалістів з охорони праці!

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

• професійних матеріалів сайту

• шпаргалок для безпомилкової роботи

• вебінарів та презентацій від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати