text

Активуйте подарунковий доступ >

Служба охорони праці

Засоби індивідуального захисту для медичних працівників

  • 24 червня 2016
  • 3996

Якими нормативно-правовими актами регулюється питання забезпечення медичних працівників засобами індивідуального захисту

Порядок забезпечення працівників спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту, затверджений наказом Держгірпромнагляду від 24.03.2008 № 53 (НПАОП 0.00-4.01-08; далі — Положення).

Згідно з Положенням медичні засоби індивідуального захисту безплатно видають працівникам на роботах зі шкідливими та небезпечними умовами праці, роботах із забрудненням, роботах в несприятливих метеорологічних умовах.

Увага!

Роботодавець зобов’язаний за свій рахунок придбати, видати та утримувати засоби індивідуального захисту.

Питання забезпечення засобами індивідуального захисту медичних працівників регламентовано Галузевими нормами безоплатної видачі спецодягу, спецвзуття та інших засобів індивідуального захисту (далі — Галузеві норми) та Нормами безплатної видачі санітарно-гігієнічного одягу, санітарного взуття і санітарного приладдя працівникам установ, підприємств і організацій системи охорони здоров’я (далі — Санітарні норми) затверджені наказом Міністерства охорони здоров’я СРСР від 29.01.1988 № 65. В покажчику нормативно-правових актів з охорони праці Галузеві норми та Санітарні норми зареєстровані під шифром НПАОП 85.0-3.01-88.

Норми видачі ЗІЗ та санітарно-гігієнічного одягу медпрацівникам

Між нормами видачі засобів індивідуального захисту та санітарно-гігієнічного одягу є істотна відмінність, що залежить від спеціалізації медичного персоналу.

Так, працівників операційних, пологових і післяпологових палат, перев’язувальних та гіпсувальних кімнат (лікарі та молодші спеціалісти з медичною освітою) безплатно забезпечують черговими ЗІЗ, до яких входять фартух непромокний; рукавички гумові; для роботи в операційних із електроінструментами видають калоші діелектричні; для роботи із кварцевими лампами — захисні окуляри.

Медикам, що працюють в процедурних кабінетах, гінекологічних, шкірно-венерологічних, хірургічних, урологічних та стоматологічних відділеннях, а також медичному персоналу кабінетів мають безплатно видавати фартух непромокний та гумові рукавички.

Відповідно до Санітарних норм медпрацівників також безплатно забезпечують санітарно-гігієнічним одягом, санітарним взуттям та санітарним приладдям.

Читайте на порталі: 

Охорона праці в медичному закладі

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся