Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Критерії відбору підприємств для перевірки пожежної безпеки

 • 14 вересня 2018
 • 3669

Кабмін оновив критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності і визначається періодичність, з якою відбувається перевірка ДСНС. Пропонуємо вам скачати нові критерії.

12 вересня набула чинності постанова Кабміну від 5 вересня 2018 р. № 715 «Про затвердження критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) у сфері техногенної та пожежної безпеки Державною службою з надзвичайних ситуацій» (далі – Постанова № 715).

На думку урядовців, з уведенням у дію нових критеріїв зменшиться регуляторний вплив на суб’єктів господарювання. Якщо раніше підприємства з середнім ступенем ризику ДСНС перевіряла не частіше одного разу на чотири роки, а незначним ступенем ризику – не частіше одного разу на шість років, то відтепер перевірки відбуватимуться з такою регулярністю:

 • з високим ступенем ризику – не частіше одного разу на два роки;
 • із середнім ступенем ризику – не частіше одного разу на три роки;
 • з незначним ступенем ризику – не частіше одного разу на п'ять років.

Згідно з Постановою № 715 до критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері техногенної та пожежної безпеки, належать:

 • вид об'єкта (приміщення, будівля, споруда, будинок, територія), що належить суб'єкту господарювання на праві власності, володіння, користування;
 • площа об'єкта;
 • максимальна розрахункова (проектна) кількість людей, які постійно або періодично перебувають на об'єкті;
 • умовна висота об'єкта (висота, яка визначається різницею позначок найнижчого рівня проїзду (установлення) пожежних автодрабин (автопідйомників) і підлоги верхнього поверху без урахування верхніх технічних поверхів, якщо на технічних поверхах розміщено лише інженерні обладнання та комунікації будинку);
 • наявність та масштаб небезпечних подій, надзвичайних ситуацій, які сталися на об'єкті протягом останніх п'яти років, що передують плановому періоду;
 • клас наслідків (відповідальності) під час будівництва об'єкта;
 • кількість порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, пов'язаних з експлуатацією або під час будівництва об'єкта та виявлених протягом останніх п'яти років, що передують плановому періоду.

Підприємства зараховують до високого, середнього або незначнго ступеня ризику за бальною системою. Сума балів, нарахованих за усіма критеріями, визначає ступінь ризику.

Ризики настання негативних наслідків від провадження господарської діяльності у сфері техногенної та пожежної безпеки визначено в додатку 1.

СкачатиДодаток 1

Вичерпний перелік критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності у сфері техногенної та пожежної безпеки, їх показники та кількість балів за кожним показником визначено в додатку 2.

СкачатиДодаток 2

Якщо за результатами останньої перевірки у суб'єкта господарювання не виявлено суттєвих порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, наступна планова перевірка такого суб'єкта господарювання проводиться не раніше ніж через установлений для відповідного ступеня ризику період, збільшений удвічі.

Критерії відбору підприємств для перевірки пожежної безпеки Зверніть увагу! Це положення не застосовується до суб'єктів господарювання, віднесених до високого ступеня ризику.

Крім того, Кабмін оновив критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження госпдіяльності, що підлягає ліцензуванню, у сфері надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення. Відповідна постанова від 5 вересня 2018 року № 716 набуває чинності з дня опублікування.

Згідно з нею до критеріїв, за якими оцінюватимуть ступінь ризику від провадження господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, у сфері надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення, належать:

 • строк провадження господарської діяльності з надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення;
 • види господарської діяльності з надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення;
 • кількість допущених суб’єктом господарювання порушень вимог ліцензійних умов, виявлених протягом останніх п’яти років, що передують плановому періоду;
 • відсоток працівників (керівників і виконавців робіт (послуг) протипожежного призначення) мінімальної кількості, передбаченої ліцензійними умовами, працевлаштованих суб’єктом господарювання за основним місцем роботи;
 • відсоток обладнання, пристроїв, вимірювального обладнання та засобів вимірювальної техніки, призначених для надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення, передбачених ліцензійними умовами, що належать суб’єкту господарювання на праві власності.

Зверніть увагу!

Раніше враховувався тільки строк провадження госпдіяльності з надання послуг і факти порушень ліцензійних умов. Після набуття чинності постановою список критеріїв значно розширено.

Крім того, встановлено систему балів, за якими підприємства зараховують до високого, середнього або незначного ступеня ризику. Сума балів, нарахованих за усіма критеріями, визначає ступінь ризику.

Ризики настання негативних наслідків від провадження господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, у сфері надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення визначено в додатку 3.

СкачатиДодаток 3

Вичерпний перелік критеріїв, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, у сфері надання послуг і виконання робіт протипожежного призначення, їх показники та кількість балів за кожним показником, визначено в додатку 4.

СкачатиДодаток 4

Документом також встановлено таку періодичність перевірок ДСНС :

 • з високим ступенем ризику – не частіше одного разу на два роки;
 • із середнім ступенем ризику – не частіше одного разу на три роки;
 • з незначним ступенем ризику – не частіше одного разу на п'ять років.

Наступна перевірка відповідного суб’єкта господарювання здійснюється з періодичністю, що залежить від нарахованої суми балів.

Якщо за результатами останнього планового заходу державного нагляду (контролю) не виявлено суттєвих порушень вимог ліцензійних умов, наступна планова перевірка такого суб'єкта господарювання проводиться не раніше ніж через установлений для відповідного ступеня ризику період, збільшений у 1,5 рази (крім суб'єктів, віднесених до високого ступеня ризику).

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Приєднуйтеся до закритого Клубу спеціалістів з охорони праці!

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

• професійних матеріалів сайту

• шпаргалок для безпомилкової роботи

• вебінарів та презентацій від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати