Телефонуйте 0 800 212 312, якщо бажаєте передплатити. Усі дзвінки безплатні

Скачайте новий Покажчик НПАОП 2019 ▶ ▷

Служба охорони праці

Основні вимоги охорони праці під час ремонту машин і обладнання сільськогосподарського виробництва

  • 6 вересня 2018
  • 236

Хто допускається до ремонту машин і обладнання сільськогосподарського виробництва, які засоби захисту має використовувати такий працівник, які вимоги до приміщення, де відбувається ремонт. Про основні вимоги охорони праці під час ремонту машин і обладнання сільськогосподарського виробництва читайте у статті.

До роботи на верстатах допускаються лише повнолітні особи (не молодше 18 років). Вони повинні попередньо пройти медичний огляд, навчання з охорони праці та інструктаж на робочому місці. Працівник повинен  бути  забезпечений спецодягом і засобами індивідуального захисту та користуватися ними. Він має виконувати тільки ту роботу, щодо виконання якої він проінструктований, і яку доручив керівник робіт.

Робоче місце повинне бути укомплектоване  інструкціями з охорони праці під час роботи з відповідними інструментами, обладнанням і пристроями. Не дозволяється виконувати роботи на несправному обладнанні або використовувати обладнання та інструмент не за призначенням.

Ремонтно-технологічне обладнання повинно бути оснащене запобіжними пристроями, котрі забезпечують добрий огляд і видимість виробу, що ремонтується /оброблюється, захист очей та є зручними в експлуатації. Якщо за технічними причинами використання запобіжного щитка неможливе, власник повинен видати працівникам захисні окуляри.

Основні вимоги охорони праці під час ремонту машин і обладнання сільськогосподарського виробництва Важливий аспект сільськогосподарської діяльності:  Як безпечно використовувати пестициди й агрохімікати

Для виконання постійних робіт пневматичним ударним інструментом повинно бути призначено спеціальне приміщення чи окреме робоче місце. Його необхідно огородити переносними або стаціонарними звукопоглинаючими екранами. Щоб запобігти вібраційній хворобі, працівникам із механізованим (пневматичним) ручним інструментом необхідно застосовувати пневматичні молотки з пристроями для гасіння вібрації. Також слід видавати працівникам засоби індивідуального захисту рук від вібрації. Ручний пневматичний інструмент (молотки для клепання та рубання, свердлувальні та шліфувальні машинки тощо) повинен бути обладнаний ефективними глушителями шуму та викиду стисненого повітря.


Пристрої, призначені для роботи під навантаженням (металеві підставки, домкрати тощо), необхідно щоденно оглядати перед початком роботи. При роботі з ручними важільно-рейковими домкратами не повинно відбуватися самовільне опускання вантажу при знятті зусилля з важеля або рукоятки. Крім того, такі домкрати мають забезпечуватися стопорами, які виключають вихід гвинта або рейки при знаходженні штоку у верхньому крайньому положенні. Не допускається витікання рідини або повітря з робочих циліндрів домкратів та підйомників під час переміщення вантажів.

Основні вимоги охорони праці під час ремонту машин і обладнання сільськогосподарського виробництва Зі статті у Довіднику дізнаєтеся про  Безпечне експлуатування колісних сільськогосподарських тракторів

Ремонт та заточування, а також виготовлення інструменту повинні проводитися централізовано працівником, котрий пройшов спеціальне навчання. Використання нового або відремонтованого інструменту чи пристроїв дозволяється лише після того, як його випробували та прийняли в експлуатацію.

Для перенесення інструменту, якщо цього потребують умови роботи, кожному працівникові видається сумка або легкий переносний ящик. Для складання дрібних нарізаних заготовок повинна бути передбачена спеціальна тара, котра забезпечує зручне транспортування і безпечне зачалювання при транспортуванні краном. Тара повинна бути міцною, розрахованою на необхідну вантажопідйомність, мати напис про максимально допустиме навантаження. Також вона повинна періодично проходити перевірки та випробовування. 

Джерело: Головне управління Держпраці в Луганській області

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся
Приєднуйтеся до закритого Клубу спеціалістів з охорони праці!

Пройдіть швидку реєстрацію і отримайте доступ до:

• професійних матеріалів сайту

• шпаргалок для безпомилкової роботи

• вебінарів та презентацій від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
І продовжити читання
Зареєструватися

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати