text
Служба охорони праці

Навчання та перевірка знань з охорони праці осіб, які не виконують робіт підвищеної небезпеки

  • 22 червня 2016
  • 3295

Чи повинні робітники, які пройшли навчання з охорони праці за НПАОП, що не стосуються робіт підвищеної небезпеки, у наступному році повторно проходити щорічне навчання і перевірку знань за цими правилами

Питання проведення навчання та перевірки знань з охорони праці регламентовано Типовим положенням про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженим наказом Держнаглядохоронпраці від 26.01.2005 № 15 (НПАОП 0.00-4.12-05; далі — Типове положення).

Якщо працівники зайняті на роботах, зазначених у Переліку робіт з підвищеною небезпекою, затвердженому наказом Держнаглядохоронпраці України від 26.01.2005 № 15, та Переліку робіт, де є потреба у професійному доборі, затвердженому наказом МОЗ, Держнаглядохоронпраці від 23.09.1994 № 263/121, вони мають щороку проходити спеціальне навчання і перевірку знань відповідних нормативно-правових актів з охорони праці (пункту 4.1 Типового положення).

Перевірку знань з питань охорони праці працівників проводять за нормативно-правовими актами з охорони праці, додержання яких входить до їхніх функціональних обов’язків. Перевірку здійснює комісія, склад якої затверджується наказом керівника. Результати перевірки вносять до протоколу засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці.

Відповідно до пункту 3.6 Типового положення під час прийняття на роботу з підвищеною пожежною небезпекою працівники мають попередньо пройти спеціальне навчання (пожежно-технічний мінімум), а потім один раз на рік проходити перевірку знань відповідних нормативних актів з пожежної безпеки. Посадові особи на таких роботах повинні проходити навчання і перевірку знань з питань пожежної безпеки до початку виконання обов’язків і періодично один раз на три роки.

Згідно з пунктом 5.1 Типового положення навчання і перевірку знань з питань охорони праці один раз на три роки проходять лише посадові особи — за Типовими тематичним планом і програмою навчання з питань охорони праці посадових осіб. У Типовому положенні не зазначено вимог щодо обов’язкового навчання та перевірки знань з питань охорони праці працівників, які залучаються до робіт, що не належать до робіт з підвищеною небезпекою. Така категорія працівників може не проходити перевірку знань з питань охорони праці взагалі, але для них обов’язково один раз на 6 місяців мають проводити інструктажі з питань охорони праці.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
і скачаю все
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Стаття призначена для професіоналів!

Підтвердіть свій статус професіонала —пройдіть швидку реєстрацію. Після цього Вам будуть доступні:

• професійні матеріали сайту

• шпаргалки для безпомилкової роботи

• вебінари та презентації від найкращих експертів з охорони праці

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
І продовжити читання
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль