Скачайте План комплексних перевірок 2019 ⇓

Служба охорони праці

Нещасний випадок через бійку між працівниками

  • 6 серпня 2018
  • 695

Працівники зчинили бійку на робочому місці й отримали серйозні травми. Як має діяти служба охорони праці та роботодавець за таких обставин, чи визнають такі нещасні випадки пов’язаними з виробництвом, як їх розслідують — читайте у статті.

Нещасні випадки на підприємстві трапляються здебільшого через недбалість працівників або ж неналежне ставлення роботодавця до охорони праці. Проте іноді інспектор натрапляє на нестандартні причини травмування — конфлікти між працівниками. З’ясуємо, як діяти, якщо на підприємстві зчинили бійку.

Якщо ви побачили, що працівники силою з’ясовують стосунки, насамперед розбороніть їх та організуйте надання домедичної допомоги. За потреби — викличте швидку чи доставте потерпілих до лікарні. Якщо самотужки втихомирити працівників не вдалося, зверніться у поліцію. Через агресивні дії учасників бійки можуть постраждати і вони самі, й інші працівники підприємства та його майно.

Як ефективно навчити працівників прийомам домедичної допомоги  Читайте поради, які допоможуть врятувати життя людині,  у статті Як ефективно та безпечно надати домедичну допомогу

Далі керівництво має притягти до дисциплінарної відповідальності винних осіб та з’ясувати, чи пов’язаний цей нещасний випадок із виробництвом.

Щоб обрати належне дисциплінарне стягнення, необхідно отримати письмові пояснення учасників бійки та свідків, керівника структурного підрозділу підприємства, з працівниками якого стався інцидент.

Важливо!

Пояснення керівника структурного підрозділу, де сталася бійка, щодо всіх обставин події бажано невідкладно зафіксувати у доповідній записці на ім’я керівника підприємства. Також бажано у цій записці вказати свідків бійки.

Якщо у місці, де сталася бійка, є відеоспостереження, збережіть відеозапис. Він допоможе точно встановити ініціатора та може знадобитися потерпілому чи правоохоронним органам.

Аби зрозуміти, чи спричинила бійка між працівниками нещасний випадок, пов’язаний із виробництвом, керуйтеся Порядком проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві ( затверджений постановою КМУ від 30.11.2011 № 1232; далі — Порядок № 1232).

Обставинами, за яких нещасний випадок визнають таким, що пов’язаний із виробництвом, і складають акт за формою Н-1, є заподіяння тілесних ушкоджень іншою особою або вбивство потерпілого під час виконання чи у зв’язку з виконанням ним трудових ( посадових) обов’язків або дій в інтересах підприємства незалежно від початку досудового розслідування, крім випадків з’ясування потерпілим та іншою особою особистих стосунків невиробничого характеру, що підтверджує висновок компетентних органів ( пп. 16 п. 15 Порядку № 1232).

Нещасний випадок на виробництві Виплата особі зі стійкою втратою працездатності через нещасний випадок разової страхової допомоги. Дізнайтеся, що ухвалив суд

Докладніше про підстави для розслідування нещасних випадків дивіться у вебінарі. 

Тож індикатором того, пов’язаний нещасний випадок із виробництвом чи ні, є причина бійки. Трапляються випадки, коли достеменно її встановити складно, і справа доходить до суду.

Про те, які аргументи враховує суд, та які рішення виніс у конкретних справах, дізнайтеся зі статті з Довідника.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас у курсі всіх актуальних подій у сфері охорони праці!

Освітні заходи
Освітні заходи
Перевірте свої знання та здобудьте нові
Взяти участь
Інтернет-магазин
Інтернет-магазин
Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями щодо передплати і станьте нашим читачем просто зараз
Ми в соцмережах
Знову це надокучливе спливаюче вікно!

Дратує? А Ви зареєструйтеся і спробуйте ще раз!

Витратіть на РЕЄСТРАЦІЮ лише 57 секунд і СКАЧУЙТЕ шпаргалки для спеціаліста з охорони праці, інструкції з охорони праці, журнали реєстрацій інструктажів без обмежень.

У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Я тут вперше
і скачаю все
Зареєструюся

Скачайте План роботи інженера з охорони праці

Скористайтеся готовим зразком плану або адаптуйте власний з урахуванням особливостей вашого підприємства.

План роботи інженера з охорони праці

 Скачати